• Хотинські вісті

У лісі біля Рукшина знайшли мінометну міну


Нещодавно в лісовому масиві неподалік села Рукшин місцевий мешканець виявив підозрілий предмет, на вигляд – вибухонебезпечний. Про знахідку чоловік одразу ж повідомив рятувальників.


Фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області, прибувши за викликом, встановили, що знахідкою є радянська 82-мм мінометна міна часів Другої світової війни. Вибухонебезпечний предмет було вилучено піротехніками та знешкоджено у встановленому порядку.


Рятувальники нагадують: такі предмети заборонено брати до рук, наносити удари, робити спроби розібрати, використовувати в господарстві або в побутових цілях. Категорично забороняється пересувати його, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку. Не можна здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси ще можуть нести в собі смертельну небезпеку і тому важливо повідомляти про вибухонебезпечну знахідку за номером 101 або 102.

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.


11 views0 comments