• Хотинські вісті

У Клішківцях знайдено ручну гранату


Нещодавно на своїй присадибній ділянці жінка виявила підозрілий предмет, що за зовнішнім виглядом міг належати до вибухонебезпечних. Про знахідку вона одразу повідомила Службу порятунку.


Прибувши на місце працівники групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України встановили, що це ручна граната Ф-1 часів ІІ світової війни. У встановленому порядку група піротехнічних робіт вилучила гранату для знищення у встановленому порядку.

Від початку року це вже 29-тий застарілий боєприпас, часів минулих воєн, виявлений на території Чернівецької області.


Рятувальники нагадують та застерігають краян, що такі предмети заборонено брати до рук, наносити удари, робити спроби розібрати, використовувати в господарстві або в побутових цілях. Категорично забороняється пересувати його, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку. Не можна здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до цього.


Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси ще можуть нести в собі смертельну небезпеку і тому важливо повідомляти про вибухонебезпечну знахідку за номером 101 або 102.

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України

у Чернівецькій області.

22 views0 comments