• Хотинські вісті

У Клішківцях горів житловий будинокРятувальники застерігають:

обігріваючи житло взимку,

подбайте про пожежну безпеку!


Увечері 1 лютого у селі Клішківці горів житловий будинок. Причина – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Пожежу оперативно ліквідували вогнеборці 7 державної пожежно-рятувальної частини міста Хотин та місцева пожежна команда села Клішківці.


Від початку року на Хотинщині виникло 10 пожеж, на одній з них загинула людина. Причинами збільшення кількості загорань є нехтування правилами безпеки при експлуатації електрообігрівачів та пічного опалення.

Зважаючи на зростання кількості пожеж, що виникають у житловому секторі, рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки під час експлуатації печі.


Запам’ятайте, що опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком їх експлуатації мають бути старанно перевірені та відремонтовані. Забороняється прокладати димоходи по горючих основах.


Очищення димарів та печей від сажі слід проводити упродовж усього опалювального сезону.


Неприпустимо залишати грубки без нагляду або доручати це малолітнім дітям.

Заборонено користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини, сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали, застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Не розпалюйте піч легкозаймистими речовинами.


Категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом.


Зверніть увагу, що меблі, шафи та інше обладнання біля печей має знаходитись на відстані не менше як 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м.


Пам’ятайте і навчайте дітей, що тільки неухильне дотримання правил пожежної безпеки – це запорука збереження життя та значних матеріальних цінностей!


Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

36 views0 comments