• Хотинські вісті

У Клішківцях відкрили інклюзивно-ресурсний центр


Відтепер особливі дітки громади та навколишніх сіл отримуватимуть кваліфіковану допомогу фахівців

У Клішківцях відбулося урочисте відкриття чотирнадцятого в області і другого в районі Інклюзивно-ресурсного центру, котрий покликаний забезпечити однакові можливості на здобуття дошкільної та середньої освіти всім дітям. Відтепер тут батьки особливих діток зможуть отримати кваліфіковані рекомендації щодо їхнього розвитку, а вчителям навчальних закладів надаватимуть консультації з питань інклюзивного навчання. Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги будуть безоплатними, адже фінансування центру здійснюватиметься за рахунок бюджетних коштів. Тут опікуватимуться дітьми з інвалідністю віком від 2 до 18 років.


Колектив інклюзивного центру – молодий та креативний. Усі пройшли ретельний конкурсний відбір. І в кожного є величезне бажання працювати. Під керівництвом директора Євгенії Ченківської допомагатимуть дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися практичний психолог Альона Паламарчук, вчитель дефектолог Яна Палагнюк, логопед Олена Жоян та вчитель лікувальної фізкультури, реабілітолог Діана Шумович.Чим оснащений інклюзивний центр

Усі кабінети оснащені комплектами дидактичних, корекційних та розвивальних матеріалів. Кабінет ЛФК облаштований шведською стінкою, велотренажером для відновлення навиків ходьби, профілактором Євмінова, масажним столом, степ-платформою, батутом.

В ігровій кімнаті є телевізор, сухий басейн, палатка, сенсорна пісочниця та чимало іграшок. На оснащення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Клішковецької ОТГ у 2019 році із субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами виділено 200 тис. грн, що спрямовані на придбання обладнання довгострокового користування.

– Місія нашого закладу полягає не лише в тому, щоб надати психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям, а й донести до людей, що інклюзія – це формат життєдіяльності суспільства, – зазначила Є. І. Ченківська. – Ми бачимо, що інклюзивне навчання має переваги і для дітей з особливими освітніми проблемами, і для здорових ровесників, і для їхніх родин, і для навчальних закладів, і переваги для суспільства: особливі дітки залучені до суспільного життя, стають повноцінними членами соціуму і часто вже не лише не потребують підтримки громади, а й, навпаки, роблять свій внесок у загальну справу. Перебування у звичайних школах дітей із вадами допомагає всім зрозуміти специфічні проблеми таких діток. І стати нам з вами суспільством різних людей, але рівних можливостей.На відкриття інклюзивно-ресурсного центру у Клішківцях завітали в. о. голови облдержадміністрації М. В. Павлюк, голова обласної ради І. М. Мунтян, його заступник І. С. Маковецька, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Ю. Ісопенко, її колега – начальник відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи О. І. Гринюк, депутат обласної ради Л. О. Годнюк, голова районної ради Т. І. Бринь, в. о. голови райдержадміністрації В. А. Марцинкевич, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Г. М. Василенко.

Майбутні вихованці закладу Аліса Колочко, Максим Лопушора, Олександра Лазарь і Богдан Кривий разом з почесними гостями та Клішковецьким сільським головою Василем Ченківським перерізали жовто-блакитну стрічку та першими увійшли до інклюзивно-ресурсного центру. Усі присутні на заході жителі громади також оглянули приміщення та змогли оцінити якість оснащення кабінетів. Щасливі дитячі обличчя, усмішки батьків стали щирою винагородою місцевій владі та колективу ІРЦ за складну роботу зі створення цього закладу.


Відгуки батьків

Найбільше радісною подією – відкриттям ІРЦ у Клішківцях батьки особливих дітей.

Зі сльозами на очах ділилася наболілим Іванна Манюк: «Коли ти, як мама, дізнаєшся, що твоя дитина особлива – не така, як усі, то відчуваєш невимовний біль. Чому ця проблема нині є такою поширеною? Може, через незадовільний стан екології, може, через недостатній рівень достатку сімей… Ніхто не знає… Але проблема є! І її треба прийняти, і якось вирішувати. Проте чимало з нас, у кого є особливі дітки, впадають у розпач від того, що не знають, до кого звернутися за кваліфікованою допомогою.

Тому вважаю, що, з відкриттям Інклюзивно-ресурсного центру Клішковецька громада зробила неймовірно важливий і правильний крок. Дякую абсолютно усім, хто долучився до створення такого необхідного закладу, адже ви подарували нам – матерям і батькам – надію на те, що наші дітки зможуть отримати краще майбутнє. Сподіваюся на плідну співпрацю з педагогами центру. Ми – батьки, у свою чергу, зробимо все, що буде від нас залежати, бо за долю таких діточок нам болить найдужче».

Ольга Лопушора: «Щиро радію за діток, впевнена у них будуть найкращі спеціалісти, педагоги, реабілітологи. Крім того, багато розвивальних іграшок, зон для ігор, які стимулюватимуть дитяче бажання повертатися сюди знову і знову. Також місце розташування – зручне, в центрі села, поблизу автобусна зупинка. Слід віддати належне всім причетним до його створення – попрацювали на славу!»

Галина Лазарь: «Я дуже задоволена тим, що такий центр відкрили у нас в Клішківцях. Тут ми зможемо поспілкуватися зі спеціалістами, які підкажуть та допоможуть».

51 views0 comments