• Хотинські вісті

У зоні відчуження площа пожеж становила понад 10 тисяч гектарів
☢Окупанти знищують екосистеми зони відчуження: вогнем пройдено загалом 10 111 га. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Внаслідок бойових дій та підпалів рашистами лісів і перелогів зони відчуження відбувається підвищення рівня радіоактивного забруднення повітря.

Фіксувати великі пожежі сьогодні нам допомагають супутникові знімки NASA та Європейського космічного агентства ESA. Однак через обмеження даних дистанційного зондування Землі, що наразі використовуються нашими фахівцями, ми не виключаємо існування значної кількості менших джерел загоряння.

Наразі супутникові дані NASA та Європейського космічного агентства ESA свідчать про виникнення 31 осередку великих пожеж у природних екосистемах і покинутих селах зони відчуження, що складають загальну площу понад 10 111 га.

Основні причини:

◾продовження обстрілів та бомбардувань з боку рашистів;

◾підвищення температур, відсутність опадів та наявність сухостою;

◾відсутність повноцінної роботи системи охорони ландшафтів від пожеж у зоні відчуження.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державне агентство України з управління зоною відчуження та Державне агентство лісових ресурсів України продовжують здійснювати постійний моніторинг осередків загорянь у зоні відчуження та по можливості вживати заходів з їх ліквідації.

Джерело - Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.


39 views0 comments