• Хотинські вісті

У браконьєрів вилучили вилов рідкісного виду риби майже на 1,7 мільйона гривень


Фото Чернівецького рибоохоронного патруля.

Поліцейські спільно з Чернівецьким рибоохоронними патрулем під час проведення превентивних рейдів у межах села Непоротово Дністровського району виявили та вилучили 166 особин риби «Вирезуб». Цей вид вважається рідкісним та зникаючим, тому занесений до Червоної книги України.


Загальна сума завданих збитків державі становить майже мільйон сімсот тисяч гривень.


Нагадаємо, з 27 березня цього року на водних об’єктах Чернівецької області та Дністровському водосховищі діє операція «Нерест» відповідно до наказу Управління Держрибагентства в Чернівецькій області.


Під час патрулювання та обстеження Дністровського водосховища на Кельменеччині поліцейські разом з інспекторами рибоохоронного патруля викрили двох громадян, які у період нерестової заборони незаконно виловлювали рибу, серед яких зникаючий вид – «Вирезуб», який занесений до Червоної книги України. Свою протиправну діяльність чоловіки здійснювали у межах села Непоротово, використовуючи металевий човен та заборонені знаряддя лову.


Правоохоронці задокументували протиправні дії правопорушників та склали на них протоколи за частиною 4 статті 85 (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу) та статтею 90 (Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України) Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Поліцейські продовжують протидіяти порушенню нерестових заборон на водоймах Буковини.


Правоохоронці закликають громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. У випадку виявлення порушення – телефонуйте на спецлінію «102».

Джерело – Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.22 views0 comments