• Хотинські вісті

Утворення нових райдержадміністрацій – вже є тексти рішень УрядуНа Урядовому порталі з’явився текст Постанови №1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються». Цю постанову Кабінет Міністрів схвалив 16 грудня, повідомляє сайт Децентралізація.


Також опубліковано текст Розпорядження №1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій».

Ці документи дозволяють привести систему райдержадміністрацій у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою країни.


Відповідно до вищезгаданого розпорядження Кабміну №1635-р, до Дністровської (Кельменецької) райдержадміністрації приєднують Сокирянську і Хотинську райдержадміністрації.


Новосформовані РДА керуватимуться у діяльності чинним законом «Про місцеві державні адміністрації», поки законодавець розглядатиме новий законопроєкт, який підготував Мінрегіон у співпраці з профільним парламентським комітетом та іншими учасниками реформи.


Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада України включила до порядку денного проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» №4298. Документ отримав експертний висновок Центру експертизи доброго врядування Департаменту демократії та врядування Генерального директорату II (Генеральний секретаріат Ради Європи).


Як відомо, влітку 2020 року держава створила новий адміністративно-територіальний устрій України: затверджено території 1469 територіальних громад та утворено 136 нових районів. Хотинський район увійшов до Новодністровського з центром у смт Кельменці.

32 views0 comments