• Хотинські вісті

Усі 4 громади Хотинщини стали партнерами Програми USAID DOBREЗагалом 10 громад із Буковини стали партнерами цієї програми USAID DOBRE


Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку громад, підвищення рівня залученості жителів до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Працює в Україні із 2016 року.


Донедавна програма мала 75 громад-партнерів у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській області.


Зважаючи на успіхи та прогрес цих громад, у червні 2020 року географію роботи програми розширили на три нові області – Запорізьку, Чернігівську та Чернівецьку.

Загалом під час відбору надійшло 96 заявок.

Про це повідомили на сайті Програми USAID DOBRE.


Експерти передивилися всі заявки і рекомендували до другого туру 31 громаду. У другому етапі відбору громади проходили співбесіди та виконували завдання із залученням громадян. Після цього до співпраці було рекомендовано 25. За підсумками, серед нових партнерів ми маємо п'ять у Запорізькій області й по 10 у Чернігівській та Чернівецькій областях”, – зазначила Юлія Єсмуханова, в.о. керівника Програми USAID DOBRE.

Новими учасниками програми USAID DOBRE, які отримуватимуть консультації фахівців та фінансову допомогу стали:

  • Великокучурівська сільська територіальна громада,

  • Вижницька міська територіальна громада,

  • Глибоцька селищна територіальна громада,

  • Клішковецька сільська територіальна громада,

  • Мамалигівська сільська територіальна громада,

  • Недобоївська сільська територіальна громада,

  • Новоселицька міська територіальна громада,

  • Рукшинська сільська територіальна громада,

  • Усть-Путильська сільська територіальна громада,

  • Хотинська міська територіальна громада.

Вітаю всіх переможців, ми дуже раді, що ви доєдналися до нашої родини, і починаємо співпрацювати із вами уже зараз”, – додала Юлія Єсмуханова, в.о. керівника Програми USAID DOBRE.


В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій зазначив, що коли реформа була в активній фазі важливо було на прикладі інших громад формувати модельні проєкти, які можуть бути застосовані в новостворених громадах.


Програма USAID DOBRE робить величезний внесок у підтримку і розвиток місцевого самоврядування в Україні. Головне, що не загальними деклараціями, а конкретними інвестиційними проєктами, які покращують інфраструктуру і послуги, – зазначив В’ячеслав Негода. – Четверта когорта, вам дуже пощастило, що одразу після виборів ви можете реалізувати всі свої програми із такою колосальною підтримкою як на експертному рівні, так і на технічному – через фінансову підтримку”.


Довідково: програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) працює в Україні з 2016 року виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

2020 Програма DOBRE у партнерстві зі 100 об'єднаними територіальними громадами у 10 регіонах України.

102 views0 comments