• Хотинські вісті

Усі вони – мами ГероївСерію невеличких, але зворушливих і натхненних розповідей під назвою «Мама Героя» про матерів загиблих бійців з Буковини публікує у соцмережі чернівецька журналістка Галина Абрам'юк. Серед них – і про наших землячок, які виростили сильних, небайдужих, мужніх, справжніх чоловіків – захисників з Хотинщини. Але жорстока війна так рано забрала життя їхніх синів!


Цим жінкам випало на долю важке випробування – втрата найрідніших, найдорожчих своїх кровинок. Не загоїться така страшна рана на їхніх серцях, ятритиме і болітиме попри те, що спливають роки. І немає таких слів, щоб заспокоїти серця матерів. А їхнє спільне бажання нині – щоб українські бійці здобули перемогу і запанував мир, за що віддали свої життя їхні сини. І щоб про цей подвиг пам’ятали краяни.

Публікуємо ці розповіді.


Ольга Іванівна Боднарюк,

мама Героя Олександра Боднарюка

Син Олександр був молодшим з дітей. Його безмежно любили батьки і старша сестричка.

А як любила мама! І виховувала сина як справжнього чоловіка. Сашко знав, що він завжди має бути готовим захистити рідних. Ця риса характеру стала пріоритетною, бо коли почалася війна, він пішов на фронт – захищати дружину і малесеньку донечку Настуню, своїх батьків і всю Україну.


ДАП (Донецький аеропорт)... КІБОРГ... Значення цих слів тепер розуміють, навчено, усі. А тоді, у січні 2015 року, мама Олександра не йняла віри, що її сина вже немає серед живих...

Десантники не помирають. Вони йдуть у небо. Пішов на небеса і її син в січні 2015-го, але свій вічний спочинок у рідній землі знайшов лише через пів року у червні...


Алевтина Іванівна Дергач,

мама Героя Леоніда ДергачаБерезневого дня, коли до рідної землі повертаються лелеки, народився у мами первісток. Волелюбний, як птах, з крилами для високого злету. Мамин маленький "академік" зростав розумним і сильним, допомагав батькам і обожнював молодшу сестричку, прагнув пізнати щось нове. Йому все вдавалося!

Але найбільше не терпів несправедливості, тому і обрав фах юриста – аби відстоювати правду.


Коли почалася війна, як справжній патріот, Леонід пішов на фронт, щоб відновити справедливість і захистити Україну. Він був справжнім – у житті і в бою. Його любили і поважали рідні, друзі, побратими, студенти... А мама любить сина завжди. Любить і голубить дорогих онуків Максима і Даніка.

І чекає... Мама чекає сина завжди...

Світлана Миколаївна Кондратюк,

мама Героя Олександра Коваля

Її юний син був не по роках дорослим. А ще – безстрашним! Ніколи не ховався за чужі плечі – ні на Київському Майдані, ні у зоні бойових дій на сході держави. Мама знала, як сильно любить Україну її первісток, тому підтримувала сина, коли він, ще будучи неповнолітнім, допомагав воїнам як волонтер. Разом із сином допомагала і мама.


У квітні 2015-го, коли Сашкові виповнилося вісімнадцять,він, пройшовши вишкіл, став добровольцем полку «Азов». Разом з побратимами обороняв рубежі Маріуполя. Там і загинув першого дня 2016 року... Незадовго до цього син сказав: " Якщо судилося померти, то так станеться, навіть якщо на війну не підеш".

Наймолодший Герой з Буковини став Янголом, навіки забравши із собою мамине серце...

У перший день 2020 року мама написала на сторінці сина слова, які є найвищим проявом материнської любові. Ось вони:


"Сьогодні 4 роки, як загинула в АТО моя дитина... Згадайте, хто його знав... Сашко Коваль. Це був справжній УКРАЇНЕЦЬ!Гарний, розумний, чесний, щирий, з великим серцем і душею, який міг ще багато зробити в цьому світі, але Богу там також потрібні воїни, щоб захищати нас. Там потрібні ВОЇНИ СВІТЛА!.. МІЙ АНГЕЛЕ, ЛЮБЛЮ ТЕБЕ ЗАВЖДИ... Знайшла на його сторінці записані ще у 2014 році думки: ''Незабаром відбудеться один з вирішальних боїв... Бій Світла проти Темряви... І ми його приймемо... І я вірю, що правда, віра та справедливість переможуть!''.

Олена Теофілівна Побережник,

мама Героя Сергія Побережника"Життя людини подібне до іскри, яка вилетіла з багаття, спалахнула на одну мить і одразу ж згасла... Потрібно цінувати кожну мить, аби потім не жалкувати про те, що не встиг чи не зміг зробити"... Тисячу разів перечитує мама Олена Теофілівна ці рядки, які написав колись син-десятикласник.


Її Сергій змалку був тою іскринкою, яка зігрівала всіх! Йому все давалося легко: в навчанні, спорті, улюбленій роботі.

Як тішилася мати народженню онуків Маринки і Макара у щасливій синовій сім'ї! Як раділа успіхам сина на службі! Мама була щаслива його щастям.


Аж раптом війна... Сергій, не вагаючись, одним із перших пішов захищати Україну.

Незадовго до своєї загибелі він написав у листі школярам з Недобоївців: «Я тут, на війні, заради всіх нас: моїх діток, вас, ваших друзів та рідних. Я та хлопці зробимо все, що у наших силах, заради мирного неба над Україною».

Синова життєва іскорка згасла у 32 роки... Згасло мамине щастя...

Віра Родіонівна Кушнір,

мама Героя Юрія Кушніра


Малесенька на зріст, але сильна духом ця жінка дала життя чотирьом дітям – двом дочкам і двом синам.

Юрій, який народився якраз на православне свято Юрія, був мужнім і досвідченим воїном. Служив у миротворчих військах.


"Кіборг", силач, красень... Він до останнього подиху хоробро захищав Донецький аеропорт. Побратими називали його "Ромео", що стало його позивним.


І для мами Віри Родіонівни Юрко був найкращим – бо ж син, дитина... Якби ви бачили, як плакала мама, коли в річницю загибелі сина у Чернівцях тужив Дзвін пам'яті на Центральній площі... Подзвін за Героєм з рук матері....

Марія Василівна Ротар,

мама Героя Валерія Ротаря


Виростила мати сина, вже й онуки стали на власну стежку життя – лиш би жити і радіти! Але материнське щастя зруйнувала війна.


Її син пішов на фронт.

Пішов захищати Україну, свою стареньку матір, синів, брата і сестру... Пішов захищати всіх нас. Нас захистив, а себе – не вберіг...


Не судилося мамі доживати віку поруч із сином, її син став ВОЇНОМ СВІТЛА...


Тепер мати має лише одну стежину до сина – стежину до місця його вічного спочинку... МИ ПАМ'ЯТАЄМО...ГЕРОЯМ СЛАВА!

25 views0 comments