• Хотинські вісті

Усі вони – Герої


29 серпня – День пам’яті захисників України


Усі вони – Герої. Для нас – приклад відданості та мужності у захисті рідної землі. Ці слова стали лейтмотивом заходу, який відбувся у четвер у райцентрі. 29 серпня вперше в Україні та у нашому краї відзначали День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.


Уранці у міському парку до пам`ятного хреста «Героям Хотинщини» зібралися рідні полеглих бійців, учасники бойових дій, представники влади та громадськості. Вони поклали квіти до портретів героїв та хвилиною мовчання вшанували їхню пам‘ять: Максима Доника, В‘ячеслава Пелехатого, Юрія Кушніра, Олександра Боднарюка, Олександра Гарбуза, Сергія Побережника, Олександра Коваля, Валерія Ротаря, Леоніда Дергача.


Молебень за всіма загиблими захисниками України відслужив військовий капелан Дмитро Шора. Він закликав не лише пам’ятати про їхній подвиг, молитися за живих і тих, хто відійшов у вічність, а й робити усе від нас залежне для збереження цілісності та мирного майбутнього України.


«Одні народи обирають свободу, інші – хліб. Але останні потім втрачають і свободу, і хліб. Маємо гідно шанувати й підтримувати усіх, хто виборював ціною власного життя нашу свободу, і нині бореться за мирне небо над нами, береже Україну для нас і наших дітей», – сказав священник. «Слава Україні! Героям Слава!», – пролунали вигуки присутніх.

* * *

Також матері кіборгів Олександра Боднарюка та Юрія Кушніра, дружина Максима Доника узяли участь у «Марші героїв», що відбувся у столиці в День Незалежності. З їхніми портретами жінки йшли вулицями Києва у 50-тисячній ході, а перехожі зверталися до них зі щирими словами подяки.Довідково

На підтримку ініціативи громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їхнього героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві Президент Володимир Зеленський 23 серпня підписав указ «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України».

Цей пам’ятний день відзначатиметься щорічно саме у цю дату, оскільки 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість українських військових (загалом у зоні протистояння). Тоді після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення. Російські військові обстріляли їх у коридорі, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. А тимчасова слідча комісія з розслідування цієї трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.


20 views0 comments