• Хотинські вісті

Уряд зареєстрував індустріальний парк "Хотин Invest"

Updated: Jul 22Кабінет міністрів включив до Реєстру індустріальних парків два нових парки з Чернівецької області – "Хотин Invest" та "Енергія Буковини" (Сокирянська громада).


Відповідне рішення уряд ухвалив 19 липня, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад і територій.


"Відрадно, що наш індустріальний парк зареєстровано Кабміном. Відтепер Хотин — центр економічного розвитку краю! Дякую усім, хто допомагав на цьому шляху!", — зазначив міський голова Андрій Дранчук.


Основна інформація про парк

Індустріальний парк "Хотин Invest" (м. Хотин Чернівецької області). Площа 13,7244 га. Ініціатор створення — Хотинська міська рада.

Спеціалізація — текстильна та деревообробна промисловість.

Майданчик має вигідне логістичне розташування: на перетині автомагістралі Н-03 Житомир–Чернівці (частина Європейського автомобільного маршруту Е85) та Т2610, який з’єднує м. Хотин із пунктом перетину кордону з Республікою Молдова у с. Мамалига.


Інший індустріальний парк, який внесли до Реєстру, знаходиться у селі Сербичани Сокирянської громади.


«Індустріальні парки, які сьогодні Уряд включив до Реєстру, були створені за ініціативи громад. Цим ми допомагаємо громадам здобути нові точки зростання спроможності. Саме такі ініціативи громад сприяють розвитку потужності української промисловості», — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.


Наразі в Реєстр індустріальних парків включено 55 промислових майданчиків, із них — 4 у 2022 році за новою процедурою, визначеною змінами до Закону України «Про індустріальні парки».


Нагадаємо, що минулого тижня Президент України Володимир Зеленський підписав два закони 2330-IX та 2331-IX, які передбачають податкові та митні пільги для учасників індустріальних парків.


Зокрема:

✔ звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;

✔ звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;

✔ право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремим місцевим податкам (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).

Джерело - Мінрегіон.

299 views0 comments