• Хотинські вісті

Унікальний випадок: буковинка сім місяців хворіла на коронавірус – найдовше в Україні


Фото зі сторінки Лани Вєтрової у Facebook

Чернівчанка Юлія Драпата потрапила до Національного реєстру рекордів України за «найтриваліший офіційно підтверджений безперервний перебіг Covid-19». Загалом вона хворіла на коронавірус сім місяців і 13 днів, повідомила представниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.


Днями у Чернівцях Національний реєстр рекордів здійснив реєстрацію цього унікального випадку, якому з медичної точки зору досі немає пояснення.


Юлія інфікувалася торік, у листопаді, а симптоми хвороби в неї зникли вже за кілька тижнів, йдеться в сюжеті ТСН.


Жінка дізналася про хворобу випадково, коли приїхала до Німеччини на черговий курс хіміотерапії, бо бореться з лімфомою.


«Температури не було. Зв'язалася з лікарями, вони сказали антибіотики не пити, бо температури немає, тобто просто спостерігати», – розповіла чернівчанка.


Згодом у неї почалася пневмонія і було уражено 15% легень. Лікарі Чернівецької обласної лікарні лікували жінку за тією ж схемою, як і решту пацієнтів. Однак тест так і залишався позитивним.


Більше 7 місяців Юля жила з вірусом в організмі, хоч і жодних симптомів хвороби більше не мала. Результати досліджень приголомшували місцевих лікарів. Єдине запевнили, що інфікувати інших вона не може.


Лише в червні 2021-го Юлія нарешті отримала негативний результат тесту. За словами фахівців, така аномалія могла статися через те, що терапія проти раку ослабила імунітет жінки.


"Онкологія цим характеризується – пригніченням активності імунної системи. Ми можемо, як кажуть, теоретично домислити, чому це відбувається, але в широкому загалі поки що нема повідомлень", – зазначав імунолог Олег Назар.


В Україні такий випадок, коли онкохворі тривалий час залишаються носіями коронавірусу, фіксується вперше. І хоча зараз жінка повністю вільна від вірусу, вона потребує реабілітації та скаржиться на проблеми з нирками.

Джерело – ТСН.508 views0 comments