• Хотинські вісті

Унаслідок пожежі загинула жінкаУранці 7 листопада у селі Колінківці Топорівської громади виникла пожежа в одному з домогосподарств, а саме у літній кухні. За попередніми висновками фахівців, це сталося внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі, що призвело до займання речей, які були розташовані неподалік.


Займання виявив син жінки, який проживав по сусідству. Оскільки площа пожежі була незначною, її загасив місцевий пожежно-рятувальний підрозділ с. Колінківці.


Під час ліквідації пожежі в літній кухні без ознак життя було виявлено тіло 83-річної власниці.


Правила безпеки, які допоможуть зберегти життя і майно

Зважаючи на збільшення кількості пожеж, що під час опалювального періоду виникають у житловому секторі, рятувальники нагадують громадянам правила безпеки під час експлуатації печі.

  • Запам’ятайте, що опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком їх експлуатації мають бути старанно перевірені та відремонтовані.

  • Забороняється прокладати димоходи по горючих основах. Очищення димарів та печей від сажі слід проводити упродовж усього опалювального сезону.

  • Під час експлуатації пічного опалення неприпустимо залишати печі без нагляду або доручати це малолітнім дітям.

  • Заборонено користуватися грубками й осередками вогню, які мають тріщини, сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали.

  • Не розпалюйте піч легкозаймистими речовинами.

  • Пам’ятайте, що категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом.

  • Зверніть увагу, що меблі, шафи та інше обладнання біля пічок можна розташовувати на відстані не менше як 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м.

Пам’ятайте і навчайте дітей, що неухильне дотримання правил пожежної безпеки – це запорука збереження життя та значних матеріальних цінностей!

Дністровський районний відділ

Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.532 views0 comments