• Хотинські вісті

УКРАЇНСЬКА СВІТЛИЦЯ З БЕССАРАБСЬКИМИ РУШНИКАМИ


Сторічні вишиті сорочки і рушники, автентичні ткані килими і гончарні вироби, посуд та обереги – стародавній український побут відтворили в бібліотеці Хотинського фахового коледжу Подільського аграрно-технічного університету. А урочисте відкриття провели у Всесвітній день вишиванки, який цьогоріч відзначали 20 травня.

Спільними зусиллями викладачів і директора закладу в окремому приміщенні облаштовано виставку предметів народного вжитку – «Українську світлицю» (у давнину так називали головну кімнату в українській оселі, призначену для прийому гостей).

Кожен предмет у цій світлиці має свою історію, кожна річ є свідком певного періоду життя наших предків.

За словами засновниці виставки, бібліотекарки Хотинського фахового коледжу Марії Корчинської, тут відтворено традиційний побут, зібрано бессарабські вишиванки і рушники з орнаментами, притаманними саме нашому краю. Є традиційний старовинний одяг, якому понад сто років, а також посуд, хустки, обереги, прядиво з конопель. Тому в світлиці планують проводити уроки народознавства, а також створити театральну студію.

– Дуже важливо, щоб в освітніх закладах були такі куточки, – вважає Марія Петрівна. – Для того, щоб учні, студенти могли наочно побачити ті речі, якими користувалися у давнину, відчути атмосферу минулого. Адже молодь має виховуватися на українських традиціях. Як казав Тарас Григорович Шевченко: «Чужому научайтесь й свого не цурайтесь».

Бібліотекарка дуже вдячна колегам і директору за те, що активно долучилися до створення виставки.


Керівник коледжу Володимир Юзько додав: «Виховання патріотичної молоді – першочергове завдання освітнього закладу. Можна навчити дітей будь-чому, але якщо вони не будуть патріотами своєї держави, не любитимуть і не шануватимуть українські традиції, наша педагогічна праця буде марною. Тож відрадно, що спільно вдалося реалізувати цей задум за невеликий проміжок часу – усього місяць, адже роботи було чимало».


В урочистому відкритті узяли участь викладачі Хотинського фахового коледжу і запрошені гості, зокрема Альона Кузема, директорка центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку Подільського державного аграрно-технічного університету.

Вона вручила Володимиру Юзьку подяку колективу закладу освіти за збереження та популяризацію багатовікових українських традицій, вагомий внесок у патріотичне виховання молоді.

58 views0 comments