• Хотинські вісті

Україна переходить в «жовту» зону із 23 вересняТак вирішила Держкомісія з питань ТЕБ і НС


У зв‘язку із суттєвим погіршенням епідеміологічної ситуації з 23 вересня 2021 року в усіх регіонах України запроваджується «жовтий» рівень епіднебезпеки та обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для нього, повідомляє Коронавірус-інфо.

«Епідемічна ситуація у країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави – захистити життя та здоров’я людей», – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас він наголосив, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава забезпечила можливість кожному щепитися безкоштовно.


Як повідомив Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб, в країні почнуть діяти такі обмеження:

  • заборонені масові заходи за участю більше однієї людини на 4 кв. метра площі території або з наповненістю залів більше двох третин місць в кожному окремому залі;

  • школи, дитсадки та вузи працюють тільки за умови 80% вакцинованого персоналу принаймні однією дозою;

  • не більше чотирьох чоловік за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;

  • заклади культури, кінотеатри працюватимуть із заповненістю залів менше двох третин місць або 50% місць в кожному окремому залі;

  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть при обмеженні кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів площі.


При цьому обмеження не діятимуть, якщо 80% учасників, організаторів заходів або працівників закладів мають принаймні одне щеплення від COVID або негативний ПЛР або експрес-тест (діє 72 години).


Підтвердити вакцинацію можна буде за допомогою covid-сертифіката.


Також залишаються обов'язковими-носіння масок в закладах і громадському транспорті, а також дотримання дистанції в 1,5 метра.


344 views0 comments