• Хотинські вісті

Україна видаватиме міжнародне свідоцтво про вакцинацію


Фото зі сторінки Віктора Ляшка у Фейсбуці.

Про це повідомив в ексклюзивному коментарі для «Коронавірус інфо» заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.


Він зазначив, що міжнародними медико-санітарними правилами чітко визначено вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Тому жодних інших «імунних паспортів» Україна не впроваджуватиме.


Якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безкоштовну довідку у два кліки.

«Але впроваджувати та вимагати довідку про щеплення проти COVID-19 зараз не варто. Я повністю поділяю думку голови Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганса Клюге, який публічно застерігає Єврокомісію від планів запровадити документи про вакцинацію проти COVID-19», — підкреслив Віктор Ляшко.


Нагадаємо, що дворазове щеплення проти COVID-19 отримали лише 0,88% населення планети, а пропозиція цих вакцин на глобальному ринку обмежена, повідомляє "Коронавірус інфо".


У МОЗ наголосили, що у світі поки немає уніфікованої форми довідки про отримане щеплення від коронавірусу. Але країни, які здійснюють вакцинацію, передбачають видачу довідок/сертифікатів щодо щеплення в електронному чи паперовому вигляді.

ЄС тільки обговорює такий документ і планує представити «демоверсію» законопроєкту 17 березня.


Нагадаємо, за даними МОЗ, в Україні стриває вакцинація проти COVID-19. Станом на 14 березня вакцинували 53 155 людей.

8 views0 comments