• Хотинські вісті

Турнір правознавців на честь Народного Героя Леоніда Дергача


Районний турнір юних правознавців на честь Народного Героя Леоніда Дергача уперше відбувся у Хотинській гімназії. Змагалися чотири команди: Хотинської та Рукшинської об'єднаних громад, Колінковецького ЗНЗ та Хотинської гімназії.На початку школярі та журі переглянули відео про життєвий та бойовий шлях Леоніда Дергача із Зарожан (позивний Академік), котрий захищаючи Україну віддав найдорожче – життя.


На його честь на Хотинщині невипадково проводять саме турнір правознавців, адже Леонід був фаховим юристом, кандидатом юридичних наук, викладав на кафедрі правосуддя юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Також очолював юридичну клініку при факультеті, яка надавала безоплатну правову допомогу малозабезпеченим верствам населення.


Але з початком бойових дій на сході країни залишив улюблену роботу і у 2015 за частковою мобілізацією пішов боронити державу. Служив у 72 окремій механізованій бригаді, йому довірили посаду командира 9 роти 3-го батальйону. Після демобілізації восени 2016 підписав контракт і знову вирушив на передову. Прийнявши командування ротою, грамотно організував оборону на своїх позиціях. Двічі був поранений. За мужність, відвагу та військову майстерність командування неодноразово представляло лейтенанта до державних нагород.


Загинув Леонід Дергач у бою 1 лютого 2017 року від численних осколкових поранень внаслідок артилерійського обстрілу в промзоні міста Авдіївка Донецької області. За мужність був удостоєний ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та найвищої народної нагороди: ордена Народний Герой України (посмертно). Світлу пам'ять Леоніда та всіх загиблих героїв усі присутні на заході ушанували хвилиною мовчання.


До учасників змагань звернулися батько Героя Валентин Леонідович Дергач та сестра Альона Валентинівна Колесникова. Вони побажали школярам, майбутнім правознавцям стати справжніми фахівцями своєї справи, добре знати не лише обрані предмети, свої права, а й обов'язки, зокрема перед батьками, країною. І побажали усім головного – миру.Учасники турніру продемонстрували свої знання як доповідачі, а також уміння висловити свою точку зору та дискутувати як опоненти та рецензенти. Журі, оцінивши виступи команд, обрали переможців. Ними за загальною кількістю балів стали правознавці з Хотинської гімназії.
24 views0 comments