• Хотинські вісті

Троє жителів Хотинщини покарані за злісне ухилення від сплати аліментів


Місцевою прокуратурою впродовж липня–серпня цього року скеровано до суду для розгляду 3 обвинувальні акти у трьох кримінальних провадженнях за обвинуваченням жителів Хотинського району за фактами злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).


Встановлено, що відповідно до рішень судів ці жителі Хотинського району зобов’язані сплачувати на користь колишніх дружин аліменти на утримання неповнолітніх дітей.


Однак обвинувачені, що були належним чином повідомлені, достовірно знаючи про встановлений судом обов’язок сплачувати аліменти, злісно ухилялися від їх сплати, ігноруючи виконання цих рішень. Також, хоч фізично здорові, не вживали офіційних заходів для працевлаштування. І, отримуючи дохід від тимчасових заробітків з найму, умисно, протиправно всупереч Сімейному кодексу України, відповідно до якого батьки зобов’язані утримувати дітей до їхнього повноліття, не сплачували встановлені судом кошти (аліменти), які сукупно становлять суму більшу, як за три місяці відповідних платежів, що призвело до виникнення заборгованості.


Хотинським районним судом 3 осіб визнано винуватими у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164 Кримінального кодексу України та призначено їм покарання – громадські роботи.

Володимир Гриців,

заступник керівника місцевої прокуратури.

29 views0 comments