• Хотинські вісті

"Творчий карантин": маленький майстер виготовляє оригінальні сувеніри

Updated: Apr 3Ягоди, які хочеться з’їсти, мультяшні герої, від яких не можна відвести очей, квіти, аромат яких хотілося б вдихнути... Оригінальні й реалістичні витвори створює дев’ятирічний Станіслав Гайдей. Виготовляє їх із полімерної глини і декорує ними посуд.


– А почалося усе під час вимушеного карантину, – розповідає мама хлопчика Надія Гайдей, родом із Клішківців, а нині жителька Чернівців. – Залишаючись удома під час першого спалаху пандемії, ми з чоловіком помітили, як наш синочок старанно виліплює різних героїв мультфільмів чи комп’ютерних ігор з пластиліну.


Його вироби виходили настільки деталізовані і гарні, що навіть не кожному дорослому вдасться таке повторити.


Тож саме завдяки карантину ми змогли підтримати дитину, допомогти йому розвинути здібності та навіть отримати свій перший дохід, – розповідає мама.


Домашня майстерня


– Пластилінові фігурки гнучкі, еластичні, але вони не довговічні, тому ми почали шукати альтернативу, – продовжує матір Станіслава. – Так спробували полімерну глину, цей пластичний і м’який матеріал відмінно підходить для маленьких рученят та не є шкідливим.


І хоча таким ремеслом Станіславчик займається нещодавно, та вже облаштував цілу домашню майстерню.


Починав ліпити, коли в наявності було лише дев’ять кольорів глини і три інструменти, а зараз у нього вже близько п’ятдесяти різновидів матеріалу з широкою гамою відтінків та ефектів і чимало спеціальних паличок (стеків).


За цей час він створив близько пів сотні виробів із полімерної глини: іменні чи тематичні кружечки, наприклад, до дня народження, чи 8 Березня, магнітики на холодильник, брелочки для ключів, цукорниці.

На виготовлення одного виробу витрачає від двох до шести годин.


У кожну нову річ хлопчик вкладає сили і натхнення. Станіслав каже, виготовляти таку красу – не важко, але процес потребує певних навичок. На перший погляд здається, що все просто, проте не завжди усе вдається.

Наприклад, одна така робота з квітів на чашці складається із десятків дрібних деталей, що потребують посидючості та терпіння. Кожен виріб треба запікати, потім спеціальним клеєм кріпити на чашку і лакувати.


До речі, цим посудом можна користуватися, але не можна ставити у мікрохвильову піч та посудомийну машину.


Перші гроші у вісім років


Більшість своїх робіт Станіслав Гайдей подарував рідним, але віднедавна декорує посуд і на замовлення.– У соціальній мережі Інстаграм ми створили сторіночку «Умілі пальчики» і почали там виставляти синові сувеніри. Було чимало схвальних коментарів, відгуків, – ділиться радістю Надія. – Так з’явилися перші замовлення і перший дохід – у вісім років.


Натхнення хлопчик черпає з інтернету або ж творить за задумом замовника. Три його кружечки поїхали навіть за кордон. Собівартість залежить від кількості затрачених матеріалів, ваги та складності фігурки.


"Станіслав поставив перед собою ціль зібрати гроші на квадроцикл. Тож частину коштів відкладає на свою мрію, а частину витрачаємо на матеріали, які потрібні для ліпки, – розповідає мама хлопчика.


Тож побажаємо юному скульптору успіхів! А для інших ця історія може стати прикладом, як з користю використовувати час карантину.

67 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/