• Хотинські вісті

Тарифний протест: як пережити зиму?

Updated: Oct 19, 2021Як пережити зиму? Де взяти кошти на оплату комунальних послуг? Ці питання турбують чи не кожну сім'ю з настанням осінніх холодів.


Одні сподіваються, що у листопаді-грудні отримають хоч невелику субсидію (але щороку соціальні нормативи зменшуються, а з ними – і допомога від держави). А інші вже і не мріють, бо в останні роки кількість отримувачів субсидійних виплат постійно зменшується.


Люди економлять, як можуть. І все одно багато хто аж наприкінці літа нарешті розплачується з боргами за спожиті енергоносії.

Нелегко нині і підприємцям. Адже якщо для населення ціну на газ зафіксували до кінця опалювальний сезону, то для бізнесу і підприємств блакитне паливо подорожчало в рази. Ціна на жовтень без доставки – понад 37 гривень за кубометр! Зрозуміло, що через ці додаткові витрати підвищаться ціни на товари і послуги. І врешті все таки люди заплатять за дороге паливо зі своїх гаманців.


Хотинські активісти закликали небайдужих прийти у неділю на народне віче, обговорити високі тарифи, непосильні для населення і малого бізнесу.


Попри те, що проблема тарифів турбує практично кожну родину, людей сьогодні зібралося не багато, близько двох десятків.


"Як пенсіонерам з мінімальною пенсією платити за комунальні послуги? Чому у платіжках за газ приходять набагато більші суми, ніж насправді використали, а подані споживачами показники у газконторі не приймають?", - обурювалися люди.


Також говорили, що у Хотині різко підвищилася вартість водопостачання: "У нас вода вже дорожча, ніж у Києві!".


Активісти почали збір підписів про скликання позачергової сесії Хотинської міської ради з питань тарифів.92 views0 comments