• Хотинські вісті

Такого потужного смерчу в краї ще не було


Енергетики розповіли про наслідки удару стихії та поінформували хід ліквідації наслідків буревію


За даними синоптиків, 2 липня о 13:00 у нашому краї раптово посилилась швидкість вітру упродовж короткого часу до 40 метрів за секунду і більше, що згідно з критеріями, кваліфікується як стихійне метеоявище ІІІ рівня небезпеки. Такого потужного смерчу Буковина ще не зазнавала.


За 20 хвилин в обідню пору 2-го липня негода позбавила електропостачання споживачів у багатьох населених пунктах Хотинського, Кельменецького, Сокирянського районів, загалом 51 населений пункт та 20 тисяч абонентів, частково - ще у 4 районах. Найскладніша ситуація склалася на Хотинщині. Енергетики Буковини оперативно та послідовно відновлюють електропостачання регіону після буревію, повідомило Чернівціобленерго.


Раптовий буревій завдав чималих збитків електромережам області, суттєво пошкоджене електрообладнання, подекуди воно повністю зруйноване. Поривами вітру було зламано 37 високовольтних опор 110 кВ чотирьох повітряних ліній, - йдеться у повідомленні.


Дерева, які не витримували натиску стихії, під час падіння обривали проводи повітряних ліній – ПЛ-10 кВ та ПЛ-04 кВ, та пошкодили чимало опор. Станом на 18.00 2-го липня були відключені 469 трансформаторних підстанцій (ТП), без електропостачання опинилися 51 населений пункт та 20 тисяч абонентів.
Найскладніша ситуація склалася у Хотинському районі. Тут були пошкодженні 11 електроопор повітряних ліній 110 кВ, знеструмлені 197 трансформаторних підстанцій, без електропостачання опинилися 30 населених пунктів. Зокрема, частково чи повністю знеструмлені Анадоли, Данківці, Каплівка, Пригородок, Атаки, Орестівка, Чепоноси, Млинки, Поляна, Рухотин, Корнешти, Брідки, Рашків, Гордівці, Перебиківці, Зелена Липа, Блищадь, Гринячка, Рукшин та інші села. Без електропостачання у Хотинському районі опинилися 10486 абонентів.
Внаслідок стихії вийшло з ладу електрообладнання, яке забезпечувало живлення значної частини помешкань, ключових установ міста Хотин, об’єктів інфраструктури, в тому числі лікарні й РЕМу. У районному центрі припинили функціонувати важливі соціальні та економічні об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста. Внаслідок аварійної ситуації, зокрема припинила працювати насосна станція, тож місто опинилося ще й без води.


Водночас, завдяки допомозі рятувальників, у Хотин прибув потужний дизельний генератор, а енергетики забезпечили для його роботи паливно-мастильними матеріалами. Обладнання оперативно підключили до насосної станції водоканалу, тож мешканцям міста у першій половині наступного дня забезпечили подачу води за графіком.


Тим часом, працівники енергокомпанії продовжують працювати над відновленням живлення в регіоні, ремонтують лінії електропередач, трансформаторні підстанції. Після демонтажу пошкоджених ліній 110 кВ приступили до їх відновлення.


Для ліквідації наслідків природньої стихії задіяні усі аварійні бригади районних електромереж, де пройшов буревій, їм на допомогу залучені оперативно-виїзні бригади інших РЕМів. Зокрема на підмогу Хотинському району прибули колеги з Кіцманського, Новоселицького та Чернівецького РЕМів. Загалом у перші години після негоди для ліквідації наслідків були залучені 28 аварійних бригад та 17 одиниць техніки. Спільно та злагоджено спрацювали у перший день. Вже на 06.00 наступного дня були підключені до електроживлення 188 трансформаторних підстанцій, заживили 12 населених пунктів.


Для ліквідації наслідків стихії створено спеціальну фахову комісію «Чернівціобленерго». Організовано безперервне забезпечення працівників необхідним обладнанням, опорами, провідниковою продукцією, запчастинами та паливно-мастильними матеріалами.


На другу добу після стихії в Чернівецькій області відновлено роботу 301 ТП, налагодили електропостачання у 32 населені пункти.

Утім, складність відновлювальних робіт полягає у тому, що на багатьох ділянках потрібно відбудовувати нові лінії і трансформаторні підстанції, часто є необхідність додаткового розчищення ліній, щоб доправити спецтехніку.


Тривають роботи над відновленням електропостачання регіону. Утім ще кілька населених пунктів у Хотинському та Кельменецькому районах залишаються частково знеструмленими.


Енергетики нагадали, що наближатись до місця обриву проводу лінії електропередач ближче ніж 8 метрів смертельно небезпечно.


При обривах проводів, при падінні дерев чи гілок на лінії електропередач, травмуванні людей негайно повідомляйте у РЕМ за місцем проживання або Call-центр – (0372) 58-49-80.

"Дякуємо усім споживачам, які вимушено опинилися без електропостачання, за терпіння і розуміння ситуації, що склалася. Спільними силами з оперативними службами та громадою краю енергетики докладають максимум зусиль задля найшвидшого відновлення електропостачання у домівках буковинців", йдеться у повідомленні прес-служби «Чернівціобленерго».

46 views0 comments