• Хотинські вісті

Сімейний лікар: ми готові за потреби відвідати пацієнта вдома


Медики та пацієнти про реформу


Цікавимося думкою сімейних лікарів щодо реформи первинної ланки медицини. Заходимо до кабінету Лучіки Черней – фахівця із 30-літнім стажем та лідера за кількістю укладених декларацій (їх майже 2000).

Вона зустрічає нас, як і кожного свого пацієнта, із щирою посмішкою.

Запитуємо, як їй працюється тепер? Які плюси та мінуси нової системи?


– Звичайно, у нас, сімейних лікарів, побільшало роботи після впровадження реформи, – розповідає лікар. – Договори зі мною уклали 1999 людей, і є ще охочі, але більше декларацій з одним фахівцем система не «пропускає». Наприклад, у деяких моїх пацієнтів народилися діти, і малечу теж просять узяти на обслуговування, але поки це неможливо.


Отже звернень тепер багато. Пацієнти у мене – не лише із Хотина та сіл району, а й з ближніх населених пунктів Тернопільської та Хмельницької областей. Це люди різного віку, але переважно 40–64 та 18–39 років.


Раніше я за багато років праці знала кожного пацієнта зі своєї дільниці, кожну сім’ю, хто чим хворів. А тепер чимало нових відвідувачів, необхідно кожного детально розпитати, вислухати, знайти підхід.


Буває, мусимо затримуватися на роботі, телефонують і у вихідні. Але зате зарплата нині достойна, тож прагнемо працювати з повною віддачею.

Можливо, із впровадженням електронних карток та системи запису на прийом, інших сучасних технологій у медиків зменшиться об’єм «паперової» роботи.


Багато хто з пацієнтів думає, що тепер, коли обов’язковість викликів лікаря додому скасували, він не прийде. Але це не так. Наприклад, якщо є потреба, людина важко хвора, сама не може звернутися в лікарню, то я йду до своїх пацієнтів, і нерідко пішки. А за необхідності лікар приїде на таксі, – запевнила Л. Черней.


Поспілкувалися і з декількома пацієнтами, котрих зустріли біля кабінетів сімейних лікарів Хотинської амбулаторії. Люди запевнили, що задоволені роботою фахівців, з якими підписали договори, і поки своїх лікарів змінювати не хочуть.

26 views0 comments