• Хотинські вісті

Сільська медицина стає мобільнішоюДвома автівками поповнився автопарк Клішковецького центру первинної медичко-санітарної допомоги


Ось такий автопарк відтепер забезпечує надання медичної допомоги в Клішковецькому центрі ПМСД. Крім санітарного автомобіля та спецмашини пункту екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які донині обслуговували жителів Клішковецької громади, за державною програмою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за кошти держбюджету придбано ще дві легкові автівки високої прохідності: Renault Duster у Клішковецьку та Renault Lodgy у Полянську амбулаторії.


– Придбані транспортні засоби призначені для сімейних лікарів, які працюють на «первинці», як це передбачено нормативами оснащення. Тепер вони зможуть швидко приїхати додому до пацієнтів, котрі з об’єктивних причин не можуть прийти на прийом до медзакладу, – розповів головний лікар КНП «Клішковецький ЦПМСД» Олександр Фуркал. – Звичайно, що первинній ланці потрібно більше машин, але все одразу зробити неможливо. Гадаю, держава і надалі сприятиме покращенню медичного обслуговування населення.


Крім цього днями проведено ІІ етап впровадження телемедичних послуг. Сімейним лікарям Клішковецького центру спеціалісти фірми розробника роз’яснили, як користуватися обладнанням із спеціальних мобільно-діагностичних сумок-укладок, куди входять камера-USB, дистанційний термометр, пульсоксиметр, спірограф, тонометр, глюкометр, дерматоскоп, електрокардіограф тощо, які можна підключити до планшета.


– Така інновація дозволить дистанційно та своєчасно діагностувати захворювання. У першу чергу телемедицина націлена на боротьбу з досить поширеними серцево-судинними недугами, бронхіальною астмою, цукровим діабетом та дерматологічними хворобами. Результати обстежень пацієнта одразу можна буде надіслати в область та отримати консультацію вузькопрофільного спеціаліста, – зазначив Олександр Васильович. – Тож очікуємо на впровадження наступного етапу телемедицини, а саме підключення до обласного телемедичного центру.

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/