• Хотинські вісті

Сьогодні річниця загибелі воїна Сергія Побережника з Хотина


Хотинщина пам'ятає...


13 жовтня, перед Днем захисників та захисниць України, минає сьома річниця загибелі Сергія Побережника. Його мужнє серце перестало битися так рано! Він потрапив у підступну пастку ворога - розтяжку з гранатами...


Сергій з юності вирізнявся стійкістю характеру, принциповістю, силою духу та наполегливістю. За спогадами колег, близьких, він був високоосвіченою, чуйною, відвертою людиною. А ще – цілеспрямованим, товариським, завжди приходив на допомогу друзям. Займався спортом, туризмом та народними танцями.


Коли почалися бойові дії на сході, без роздумів пішов боронити країну. Казав: хто як не ми? Бо українці - вільний народ, повинні жити у вільній, незалежній державі.


"Я та хлопці, які зараз тут, зробимо все, що у наших силах, заради мирного неба над Україною", – писав Сергій у листі школярам незадовго до загибелі, дякував за їхні малюнки та листи підтримки.


На превеликий жаль, ця жорстока війна забирає найкращих – тих, хто міг ще дуже багато зробити, принести чимало користі суспільству.


У Сергія залишились батьки, дружина, двоє дітей.


Нагадаємо, Сергій Побережник загинув 13 жовтня 2014 р. поблизу села Трьохізбенка (Луганська область), натрапивши на встановлені диверсійно-розвідувальними групами розтяжки з гранатами.


Місце поховання: м. Чернівці, Центральне кладовище, Алея Слави.


Відзнаки: Указом Президента України «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


Рішенням Хотинської районної ради Сергію Побережнику присвоєно звання «Почесний громадянин Хотинського району».


Рішенням Чернівецької міської ради нагороджений медаллю «На славу Чернівців» (посмертно).


У Хотинській гімназії (нині опорний заклад), де навчався Сергій Побережник, встановили меморіальну дошку на честь Героя-земляка.

26 views0 comments