• Хотинські вісті

Сьогодні – День щастя. А що робить Вас щасливими?


Що таке щастя? Скільки людей на нашій планеті, скільки і думок. І щастя у кожного своє. Та не кожен його розгледить. Так вважає Євдокія Турецька – поетеса з непростою долею, щира і творча людина, що народилася саме у день щастя. Попри всі випробування, які довелося пройти у житті, вона вважає себе щасливою. Чому? Ось її розповідь:


– Найчастіше щастя залежить від віку та потреб людини. Для дітей щастя – це коли мама й тато поруч, коли вони їх огортають любов'ю, дарують цікаві іграшки...


Для підлітка – це коли є багато друзів, повага у школі, наявність крутого смартфона... Для молодих – коли є взаємна любов, хороша робота, кар'єрний ріст, достаток...


ЩАСТЯ НЕ КУПИШ ЗА ГРОШІ

А от літні люди, а тим більше, похилого віку вбачають щастя в іншому. І воно не вимірюється в матеріальному плані, бо для них це якраз те, що неможливо купити.


Коли проводять статистичне опитування, на запитання "Чи ви щасливі?" більшість людей відповідають "ні". На мою думку, це дуже дивно. Адже в кожного є причини, щоб відчувати себе щасливим. Просто треба бачити, шукати те щастя навіть у маленьких дрібницях.

Візьму за приклад себе. Якщо б мені задали таке питання, відразу відповіла б "так". Не зважаючи на вибрики долі, попри всі труднощі, я дійсно щаслива. Адже народилася (у День щастя) у прекрасній сім'ї, де була огорнена любов'ю, турботою, де промайнуло безтурботне, щасливе дитинство, квітуча юність. І далі на кожному етапі мого життя щастя завжди було поряд зі мною.


Хіба це не щастя зустріти свою половинку, прожити 48 років з людиною, яка йшла ці роки радості й смутку пліч-о-пліч з тобою? А скільки радості принесли діти, онуки,правнуки! Бачити їх здоровими,чути їхній сміх,чекати в гості – це і є щоденне щастя.


Щогодинне щастя бачу в тому, що зустрічаю світанок, любуюсь навколишньою красою,читаю улюблену книгу, чую спів пташок, можу слухати, як падає дощ... Я не можу ходити, але можу обертати світ навколо себе руками.


Маю багато друзів, які ощасливлюють мене своїми дзвінками, візитами. Відчуваю себе неймовірно щасливою, коли можу комусь допомогти чимось, або просто поділитись теплом, любов'ю, позитивом, коли хтось просить поради чи просто хоче поговорити...


Погодьтеся – це щастя, коли ти комусь потрібен! І то тільки маленький перелік з того, що може зробити кожну людину щасливою.


Щастя – у нас в голові та серці. У кожного воно своє. Але я впевнена,що кожна людина може зробити свій день щасливим попри всі складнощі сьогодення.

Так, життя іноді не справедливе, але вважаю, що кожному дається по заслугах. Потрібно вміти цінувати те, чим ти "багатий" і радіти щоднини. Кожен повинен знайти своє щастя у себе в душі. Я хочу побажати всім, всім, всім бути щасливими! І вітаю всіх тих, хто народився в День щастя! Щастя – всього два склади, А скільки вмістилось сюди! Стати щасливим зможе кожен, Тільки коли сказати зможе: "Я щастя в душі зберігаю, Я щастям усіх обіймаю!"


Усім, усім, усім бути щасливими щиро бажаю! Тих, хто родився в День щастя, сердечно вітаю! Хай кожного щастя чекає щодня на порозі І буде завжди супутником на життєвій дорозі.

Євдокія Турецька,

с. Зарожани.


69 views0 comments