• Хотинські вісті

Сучасне обладнання успішно використовують лікарі-хірурги в Хотині

Updated: Jun 10
Раніше такі малотравматичні операції проводили лише в обласних закладах охорони здоров‘я третього рівня, зокрема в Чернівцях та інших великих містах. Але нині ситуація докорінно змінилася, вони стали можливими і в Хотині.


Як детально розповідали «Хотинські вісті» в одному з попередніх номерів газети, адміністрація Хотинської багатопрофільної лікарні придбала сучасне обладнання для здійснення малоінвазивних оперативних втручань хворим хірургічного профілю (це такі операції, при яких роблять лише невеличкі розрізи з мінімальною крововтратою, тож хворий швидше одужує). І нині новітню апаратуру вже успішно застосовують лікарі.


Розповідає завідуючий хірургічним відділенням лікарні В. Д. Скоробогач:


– Нове обладнання дає змогу надавати медичну допомогу при невідкладних станах урологічним недужим, а саме при сечокам‘яній хворобі, коли потрібно проводити стентування нирок, видаляти камені із сечоводів та сечового міхура. Йдеться про їх дроблення та евакуацію за допомогою пневматичного літотріптера.


Саме такі оперативні втручання лікарі нашого відділення вже виконали трьом хворим: одному видалено камінь із сечовода, а двом здійснено стентування нирок.


Окрім того, завдяки лапароскопічному обладнанню здійснюємо малоінвазивні оперативні втручання на органах черевної порожнини. Йдеться про холецистоектомію та апендиктомію (видалення жовчного міхура та апендициту).


Із застосуванням новітнього обладнання вже проведено загалом 30 операцій.

Зазначу, що нова апаратура дозволяє виконувати малоінвазивні оперативні втручання і на ЛОР-органах людини, – зазначає В. Д. Скоробогач.
Аби належно використовувати новітні технічні засоби, лікарі закладу охорони здоров‘я завчасно пройшли курси удосконалення професійної кваліфікації, отож нині успішно працюють на такому обладнанні – це В. Д. Скоробогач, Р. В. Юзько, В. Г. Андрієць, О. Б. Боднар.


...Оновлення матеріально-технічної бази хірургічної служби Хотинської багатопрофільної лікарні – то прорив до широкого застосування найсучасніших надбань медичної техніки та технологій у важливій справі збереження найдорожчого скарбу – здоров‘я жителів краю.

533 views0 comments