• Хотинські вісті

Субсидії: що потрібно знати, щоб отримати виплатуБагатьох цікавить питання: як цього року відбуватиметься нарахування субсидії, кому її призначать автоматично?


Роз‘яснює начальниця управління праці та соціального захисту населення Хотинської РДА Наталія Цвентарна:

– Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені люди оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Чим менші доходи домогосподарств, тим меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.


Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.


– Кому субсидії будуть призначені автоматично?


– Із 1 жовтня 2020 р. на опалювальний період 2020–2021 років будуть автоматично розраховані субсидії ВСІМ одержувачам, яким була призначена субсидія з 1.05.2020 р. (у тому числі особам, яким на літній період сума субсидії становила 0 грн).


– Кому автоматично не призначать субсидію? А отже необхідно звернутися в управління із заявою-декларацією для оформлення?


– За призначенням субсидії з жовтня мають звернутись (подати нові заяву та декларацію) такі категорії:

  • особи, яким субсидія була припинена (у тому числі за заявою особам, які на літній період переходили на пільги);

  • якщо відбулась зміна у складі зареєстрованих у помешканні осіб;

  • якщо відбулись зміни у складі сім’ї (сімейному стані) члена домогосподарства;

  • орендарі, у яких закінчився термін оренди житлового приміщення;

  • особи, яким субсидію за попередній період призначали за рішенням комісії (прописані, але не проживають; члени сім‘ї здійснюють догляд за 80-річним престарілим або особою з інвалідністю).


Увага: субсидія не призначається за наявності простроченої на понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (це 340 гривень).

А також (відповідно до підпункту 5 пункту 14 вищезгаданого Положення) житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо управління праці та соціального захисту населення отримало інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату такої інформації підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 гривень).


Також нагадаю, що сім‘ям, де діти досягли 14-річного віку, для оформлення субсидії обов‘язково необхідно подати копії їхнього паспорта (ID-картки), довідки про місце реєстрації, довідки про присвоєння таким дітям ідентифікаційного коду, інакше її не буде призначено, – наголосила начальниця управління праці та соціального захисту населення Наталія Цвентарна.

26 views0 comments