• Хотинські вісті

Студії сучасного танцю «Флай» присвоєно звання «Зразковий художній колектив»


Яскраві та натхненні виступи вихованців студії сучасного танцю «Флай» Рукшинської загальноосвітньої школи припали до вподоби не тільки глядачам об’єднаної громади, а й багатьом жителям краю. Адже колектив, у якому нині займається близько 100 дітей, бере активну участь у культурному житті села та області, є постійним учасником концертів різного рівня та мистецьких акцій. Великим поштовхом до творчого зросту студійців є участь у фестивалях, конкурсах хореографічного мистецтва, у яких вони зібрали чимало нагород і відзнак.

А нещодавно студія сучасного танцю Рукшинської школи отримала високу оцінку – звання «Зразковий художній колектив». Клопотання про його присвоєння подала торік комісія видатних діячів мистецтва Буковини після щорічного творчого звіту студійців. І ось на засіданні відповідної комісії в Києві 15 квітня 2019 року прийнято рішення, згідно з яким у Чернівецькій області «зразковими» стали два колективи, один із них – «Флай».

У цій студії в чотирьох вікових групах займаються діти, які люблять мистецтво танцю й нерідко обирають хореографію за справу свого життя. Колектив «Флай» був створений ще у вересні 2010 року, його керівником стала енергійна та творча Лілія Сергіївна Долга. За ці роки зарекомендувала себе як талановитий хореограф, відповідальний працівник, чудовий організатор, який уміє зацікавити своїх вихованців, знайти підхід до кожного. У той же час вона – сумлінний та вимогливий педагог.

Головне завдання, яке ставить перед собою Лілія Сергіївна, – це розкриття танцювальних здібностей і навичок, засвоєння танцювальних елементів, створення оригінального та неповторного репертуару для виступів на місцевих, обласних та сценах України, а також за її межами.

За понад 8 років роботи керівником було створено понад 50 неповторних хореографічних композицій. У репертуарі студії здебільшого танці сучасного спрямування: контемпорарі, джаз модерн, фолк, афро джаз.

У постановках Лілія Сергіївна вдало використовує акробатичні елементи, які стають родзинками хореографічних композицій. Талановиті юні танцюристи на чолі зі своїм завзятим наставником прагнуть іти в ногу з часом, удосконалювати виконавську майстерність. Тож мають чимало здобутків.

Особливо колектив пишається такими нагородами: з обласного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Буковинське коло» (м. Чернівці, І місце, 2017 р.), Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Магія Карпат» (м. Верховина, І місце, 2017 р.), Всеукраїнського вокально-хореографічного фестивалю-конкурсу «Данс-Вокал клас» (м. Львів, ІІ місце, 2018 р.), Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Квітуча країна» (м. Умань, І місце, 2018 р.), Міжнародного конкурсу мистецтв «Winter Art fest» (Сонячна долина, І, ІІ і ІІІ місця, 2019 р.), масштабного Всеукраїнського турніру хореографічного мистецтва «Арт Денс» (м. Одеса, золоті призери, 2019 р.).

– Присвоєння студії «Флай» почесного звання «Зразковий художній колектив» – не тільки заслужена відзнака, ще одна підкорена вершина, – зазначив директор Рукшинської ЗОШ С. І. Шишковський. – Це результат напруженої праці вихованців та їхнього керівника, за яким – вагомий вклад батьків, які підтримують починання і розвиток здібностей своїх дітей. І, безперечно, така відзнака додасть студійцям натхнення та наснаги для нових успіхів.

Тетяна Коваль.

48 views0 comments