• Хотинські вісті

Стихія знову «погуляла» на Буковині


Синоптики попереджали про різке погіршення погоди 13–14 серпня: грози, місцями град, посилення вітру. Прогноз підтвердився. Стихія знову наробила біди в області, зачепила і Хотинщину. Вісім сіл району були відключені від електропостачання.


– У Перебиківцях негода призвела до масових пошкоджень низьковольтних ліній електропередач, довелося замінювати три опори, – поінформував начальник Хотинського РЕМу Вадим Сердюк. – Деякий час без світла залишався Рукшин, одна підстанція відключена в Орестівці. Крім того, пізніше внаслідок грози із середи на четвер були пошкодження і відключення електропостачання у Ставчанах, Керстенцях, Бочківцях, Грозинцях, Клішківцях, Колінківцях та деяких інших селах. Аварійні бригади енергетиків працюють у посиленому режимі.


Також, як повідомила Малинецький сільський голова Зінаїда Плаксива, буревій пронісся цим селом, особливо постраждало одне домогосподарство, де шквальний вітер зніс із будинку кілька десятків листів шиферу, поламав дерева та виноград.


У Перебиківцях буревій пошкодив кілька житлових будинків.


Загалом внаслідок негоди 13 серпня у чотирьох районах області без електропостачання залишились 38 населених пунктів, станом на ранок 14 серпня – 26 сіл. Про це повідомили в Управлінні ДСНС України у Чернівецькій області.


Та найбільше постраждав Сторожинецький район. Там випав сильний град, який побив, наче решето, багато дахів і вікон, автівок та пошкодив урожай. Чимало дерев упали на дороги, будинки на Вижниччині та у Чернівцях.


Жителі Хотинщини діляться вражаючими фото у соцмережах та співчувають тим, хто зазнав збитків від стихії. Адже у липні тисячі краян теж потерпали від наслідків буревію та граду. Люди стурбовані: невже клімат настільки змінився? Чого чекати далі?

15 views0 comments