• Хотинські вісті

Створення індустріального парку – це нові робочі місцяПротягом найближчих років Уряд планує побудувати інфраструктуру для створення не менш ніж 25-ти індустріальних парків. Метою є стимулювання розвитку економіки у регіонах, відкриття нових підприємств.

Така мережа здатна забезпечити для країни додатково понад 50 тисяч робочих місць, що допоможе утримати молодь в Україні. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.


Індустріальні парки називають «щепленням проти трудової міграції». Це також майданчики для інвестицій українцями з-за кордону. Їх перевагами, зокрема, є низький «бар’єр входу» та зручність для нових капіталовкладень.


Такий індустріальний парк «Хотин-Invest» прагнуть створити і у Хотинській громаді. Для цього вже зроблені перші кроки.

Як зазначив Хотинський міський голова Андрій Дранчук, викликом сьогодення для українських громад є пошук та залучення інвесторів.

– Для залучення інвестицій ми розробили концепцію індустріального парку «Хотин-Invest» на території міста. Це майданчик, де мають бути підведені усі комунікації: електро-, газо-, водопостачання тощо, – повідомив Андрій Дранчук. – Ми намагаємось надавати потенційним інвесторам максимум можливостей для розвитку бізнесу в нашій громаді.


Для цього відведено земельну ділянку загальною площею 13,72 га. Про можливості для розвитку бізнесу у Хотинській громаді створено відеоролик, який розмістив Андрій Дранчук на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.


Індустріальний парк «Хотин Invest» розташований на інвестиційно привабливій ділянці комунальної власності , придатній для промислового використання з урахуванням умов та обмежень, встановлених відповідною містобудівною документацією.


На нещодавній сесії міської ради затверджено Концепцію індустріального парку «ХотинInvest» та прийнято рішення подати уповноваженому державному органу документи для його включення до Реєстру індустріальних парків.


Як додав Хотинський міський голова, цей проєкт покликаний відновити промисловий потенціал міста, поліпшити бізнес-клімат і логістичну інфраструктуру та сприяти розвитку найбільш перспективних кластерів у профільних галузях, з яких ключовими є:

-легка та харчова промисловість;

- машинобудування та металообробка;

- промисловість будівельних матеріалів.


Довідково: Президент України Володимир Зеленський 6 грудня підписав закон про внесення змін до ЗУ №4416-1 «Про індустріальні парки». Документ запроваджує фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів в індустріальні парки.


Зміни до закону передбачають низку стимулів для індустріальних парків, зокрема повну або часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків.

У них дозволено розміщувати проєкти, спрямовані на стимулювання економічного зростання громад.

23 views0 comments