• Хотинські вісті

Стати фотографом – це не просто "тиснути на кнопочку"

Updated: Jul 19, 202012 липня – День фотографа


Уже давно минули ті часи, коли люди за своє життя мали всього кілька світлин, кожна з яких відображала найважливіші події. Нині у наших гаджетах зберігаються тисячі фотографій, ми маємо можливість «ловити кадр» на кожному кроці, але головні події у житті все ж довіряємо професіоналам.


Моя мрія – навчитися фотографувати, займаюся у гуртку, який веде мій кумир, фотографиня із понад 15-річним стажем Майя Вакарюк з Недобоївців. До Дня фотографа розпитала її про особливості цієї справи та секрети вдалого кадру.


– Чому ви стали саме фотографом?– Усе сталося само собою, – відповідає Майя. – Насправді вчилася на менеджера туристичної сфери у Київському університеті туризму, економіки і права, але познайомилася з людиною, яка шукала собі партнера в роботі. Це Сергій, мій чоловік. Йому потрібен був фотограф, оскільки ця професія ставала все більш популярною і затребуваною в нашому регіоні. І так я почала потихеньку знімати, практикуватись, учитися. Мене це затягнуло, сподобалось.


– Чи пам’ятаєте першу зйомку?


– Перші зйомки пов’язані з виступами в дитячих садочках і з молодятами (зйомки весіль). Тоді, пам’ятаю, намагалась креативити, – фотографування нареченої на руці, накладання рамочок у фотошопі, колажі. На той час це була своєрідна магія, – згадує Майя. – Але найбільший досвід здобула на зйомці прогулянки в сутінках у Хотинській фортеці. Я ще не настільки вміло користувалася технікою, тому фотографії, де молодята йшли, були дещо розмиті.


Тоді зрозуміла, як важливо досконало знати фотоапарат, як працює кожен режим, функції; що потрібно враховувати при зміні освітлення і швидко приймати рішення. Тоді менше часу витрачати на його опрацювання. Саме цього вчимо і дітей, які займаються у нашому фотогуртку.


– Яким фотоапаратом користувалися на початку діяльності?


– Olimpus, – сміється Майя (авт.) – На той час (2006 рік) це був професійний апарат. Але настає момент, коли ти розумієш, що можеш більше, а твоя техніка тобі цього не дає. Тоді шукаєш щось краще.


– Чи було таке, що фотоапарат ламався у найвідповідальніший момент?


– Читала в інтернеті чимало таких історій, тому про всяк випадок брала із собою два пристрої. Одного разу у сильний мороз таке було і у нас – і другий фотоапарат дійсно врятував.– Кого чи що легше фотографувати: людей, тварин чи предмети?


– До чого душа лежить, те і треба фотографувати. Але обов’язково варто спробувати різні жанри зйомки: хтось уміє зловити момент заходу сонця, краплинки вранішньої роси – значить ближче до пейзажної фотографії. Якщо можеш показати на фото характер людини – то певно станеш портретистом, якщо вдається оригінально сфотографувати салат чи страву, якою снідаєш – молодець! Практикуйся, щоб бути фуд-фотографом. Особисто я люблю фотографувати дітей. Мені з ними легко і цікаво!


– Що для вас фотографія?


– Для мене – радість людини, коли їй подобається результат зйомки. Це не просто кадр, а історія, яка виливається або у фотокнигу, або у серію фотографій, коли зуміла відтворити характер, зловити емоцію і передати через камеру ту подію, заради якої мене людина покликала.

Цим і складна репортажна зйомка, але багатогранна.


– Що треба знати, щоб бути фотографом?


– У такій справі важливо все. Треба бути і психологом, і дизайнером, і художником, і ретушером, і стилістом, і маркетологом – ця професія надзвичайно об’ємна.


Помилкова перша думка, що фотограф просто «тисне на кнопочку»... Ні! Щоб стати знавцем своєї справи, недостатньо тримати телефон чи фотоапарат у руках. Натискати на кнопку можуть усі, а ось побудувати кадр, виставити світло, вловити емоцію – це і робить тебе професіоналом.

– Що можете порадити тим, хто починає фотографувати?


– Не боятися камери (телефону), якнайбільше практикуватись, вивчати різні жанри зйомки, дивитися роботи відомих фотографів, ілюстраторів і художників. Аналізувати свої кадри, щоб виробити власний стиль. І не нехтувати критикою професіоналів.


Отож, бажаю Майї та її гуртківцям вдалих кадрів та позитивних емоцій. Хай об’єктив запам’ятовує лише приємні моменти.

Світлана Танасьєва, с. Шилівці.


До речі, торік Майя Вакарюк поділилася секретами, як зробити фото з "вау-ефектом" та зберегти яскраві моменти відпочинку на морі.

Читайте тут:

https://www.hotvisti.com.ua/post/секрети-фотографій-з-вау-ефектом-або-як-зберегти-яскраві-моменти-відпочинку


55 views0 comments