• Хотинські вісті

Співпраця: у громад Дністровського регіону є спільні проблеми та ціліУ Чернівцях обговорили можливість створення асоціації об‘єднаних громад басейну річки Дністер трьох областей


Проблеми та перспективи розвитку громад Чернівеччини, що розташовані уздовж водної артерії – Дністра, а також можливе утворення асоціації таких ОТГ трьох областей обговорили під час круглого столу, який відбувся 3 жовтня в Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

У такому складі зустріч представників об’єднаних громад області (а саме тих, які мають території у басейні Дністра) відбулася вперше, однак ідея назріла невипадково, цьому є об‘єктивні передумови, поінформували в Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.


«Громади вздовж Дністра пов’язують як спільні виклики, так і спільні перспективи. Виклик – це, в першу чергу, екологія і збереження довкілля. Перспектива – розвиток туризму», – зазначила у вітальному слові Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького ЦРМС.

Представники місцевих громад говорили, що їх турбують екологічні негаразди: замулення Дністра, забрудення річки та її берегів. Це перешкоджає розвитку водного туризму. І поодинці цю проблему не розв‘язати, наголошували учасники зустрічі.


Радник з регіонального розвитку ЦРМС Олексій Грушко зазначив, що громадам варто кооперуватись та втілювати спільні проєкти. Таке об’єднання зусиль може давати додаткові переваги при намаганні залучити зовнішні ресурси – кошти міжнародних донорських програм чи державних фондів.


– Мені не подобається вислів «громади мають виживати». Вони мають розвиватись. А для розвитку громадам потрібна кооперація, – підкреслив Олексій Грушко.

В обговоренні, окрім представників об’єднаних громад, також узяв участь директор Національного природного парку «Хотинський» Андрій Доманчук. Він вів мову про можливість передачі громадами прибережних смуг Дністра у користування Національному природному парку. Тоді буде змога облаштовувати відпочинкові зони та дбати про їх чистоту.Учасники зустрічі говорили і про подальші кроки співпраці. Зокрема, про можливість створення асоціації об‘єднаних громад басейну річки Дністер трьох областей: Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької. До неї також могли б увійти природні парки, туристичні та інші організації.


Від Хотинської ОТГ у круглому столі взяли участь заступник міського голови Василь Патрабой та головний спеціаліст сектору інформаційного забезпечення та туризму Анна Марчишин.


Джерело інформації та фото - Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування.

12 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/