• Хотинські вісті

Спалюєте листя чи стерню? Наражаєтеся на небезпеку пожежі чи штрафРятувальники застерігають громадян від необережного поводження з вогнем у природних екосистемах!


В осінній період кількість пожеж у природних екосистемах традиційно збільшується. Адже для громадян тепла та посушлива погода – найкращий час для того, щоб «боротися» із залишками сухої рослинності та сміттям, а саме палити їх. Наслідки такої діяльності не змушують на себе довго чекати.


Нерідко це призводить до небезпечних пожеж, ліквідувати які пожежно-рятувальним підрозділам важко, бо це пов’язано із швидким поширенням вогню на велику площу, нагадують рятувальники.


При спалюванні сухої трави на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 кілометрів. Висота полум’я у такому разі досягає 2 метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, територія таких пожеж протягом 15–30 хвилин збільшується, щонайменше, у два-три рази.


Якщо сухостій спалювати на подвір’ї, поблизу будинків чи господарських приміщень, то поривами вітру полум’я може перекинутися на ці будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж, це може загрожувати життю людей.


Основні правила безпеки, які допоможуть уберегтися від біди:

· у жодному разі не спалюйте суху траву на відкритих територіях;

· не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;

· організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;

· не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;

· не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища без дорослих;

· завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;

· коли полум’я догоріло, засипте його землею або залийте водою.


За випалювання стерні та листя – великі штрафи

Нагадаємо і про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу тягнуть за собою накладення штрафу на громадян (у залежності від завданої шкоди і масштабів загорання) – від 180 до 360 (від 3060 до 6120 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадовців – від 900 до 1260 (від 15300 до 21420 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Дністровський районний відділ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області.

22 views0 comments