• Хотинські вісті

Смертність від COVID-19 в Україні на найвищому історичному рівні
«За тиждень кількість летальних випадків від коронавірусної хвороби зросла на 13%. Наш найпозитивніший «зелений» сценарій не реалізувався, тому до кінця року у країні загальна кількість померлих від COVID-19 може сягнути до 92 тисяч», — зазначив Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки.


Захворюваність на COVID-19 в Україні вдвічі перевищує середню в Європі. За тиждень цей показник виріс на 9%. Госпіталізації поступово стабілізуються (+3% за тиждень). Виписки продовжують зростати (+12% за тиждень).

Нагадаємо, що штам коронавірусу «Дельта», який наразі є панівним в Європі, є заразнішим та небезпечнішим за інші штами. І викликає важчий перебіг захворювання, наголосили у МОЗ України.


Дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США за період з квітня по липень 2021 р. свідчать про те, що (https://bit.ly/Delta_CDC):

  • невакциновані від коронавірусу люди піддаються в 11 разів більшому ризику померти від штаму «Дельта», ніж вакциновані;

  • ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини.

До речі, рівень вакцинації в Україні зріс на 15% за тиждень. Кожен третій дорослий українець вже вакцинований принаймні 1 дозою, а кожен четвертий — отримав повний курс щеплення.


Наразі у 16 областях України введено «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Волинська, Харківська і Тернопільська області перебувають у зоні ризику, і вже цього тижня там можуть оголосити «червоний» рівень.


Чернівецька область перебуває у «помаранчевій» зоні, у нашому краї перевищеним залишається рівень госпіталізацій ( на 2 листопада він становить 91,6% при нормі 60 на 100 тисяч населення - за даними МОЗ України).

Джерело - ресурс Коронавірус-інфо МОЗ України.

184 views0 comments