• Хотинські вісті

Скільки платитимемо за доставку газу у 2022-му

Updated: Jan 3Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила тарифи для облгазів на 2022 рік. У середньому по Україні доставка (розподіл) газу подорожчає на 3,9%.


Це менше, ніж хотіли облгази та ніж передбачали попередні проєкти тарифів. Про це повідомляє ресурс ГазПравда.


Хто платитиме найбільше та найменше?

Для кожного окремого облгазу розмір тарифу визначається окремо: він залежить від регіону, кількості споживачів і розміру витрат для сталого функціонування газорозподільних систем. Так само варіюється і відсоток, на який зросла плата за доставку газу того чи іншого оператора ГРМ.


За даними НКРЕКП, найбільший тариф отримав ТОВ "Газпостачсервіс" (Вінницька обл.) – 2,95 грн за кубометр. Утім, він не змінився порівняно з 2021 роком.


Плата за доставку на рівні 2,39 грн за кубометр встановлена для "Чернівцігазу", "Закарпатгазу", "Лубнигазу", "Миколаївгазу", "Тисменицягазу", "Харківгазу","Гадячгазу".


Найменше ж за доставку газу пропонують платити споживачам "Київгазу" - лише 38 копійок за кубометр, "Харківміськгазу"– 52 копійки за кубометр та "Кременчукгазу" – 55 копійок за кубометр.


Ознайомитися з тарифами решти облгазів можна на карті від видання ГазПравда. Усі наведені тарифи враховують ПДВ.

Як зазначають у НКРЕКП, ухвалені цифри змінилися навіть менше, ніж у межах інфляційних процесів. Це сталося завдяки тому, що враховані в тарифах кошти на виробничо-технологічні витрати не змінилися порівняно з 2021 роком.


Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року для розрахунку щомісячної плати за доставку газу за основу береться обсяг споживання газу протягом попереднього газового року (з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року). Сума кубів газу, спожитого за цей період, множиться на тариф на розподіл. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно протягом 2022 року.

Джерело – ГазПравда.1,406 views0 comments