• Хотинські вісті

Скільки коштуватимуть смартфони, що видаватимуть пенсіонерам за вакцинацію


Джерело - Вірусні історії.

Стартує новий проєкт від президента, за яким вакциновані пенсіонери отримають смартфони та бюджетні мобільні тарифи. Вже навесні українці старше 60 років зможуть зареєструватися у проєкті, а отримати гаджети – влітку. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.


Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пообіцяв, що учасники програми «єСмартфон» на додачу до гаджетів отримають і пільгові тарифи.

Проєкт охопить лише тих українців старше 60 років, які були вакциновані від коронавірусу. Смартфони та вигідні тарифи мають стимулювати українців активніше вакцинуватися. У Мінцифрі хочуть, аби усі електронні послуги, які запроваджуються у державі, стали доступними для пенсіонерів.


Зараз міністерство вивчає можливість процедури закупівлі гаджетів. Переговори ведуться з компанією Samsung та внутрішніми українськими виробниками.


Приблизна ціна гаджету має становити 4000–5000 гривень, також він має бути обладнаний функцією NFC для онлайн оплат.


Також, уряд проводить переговори з мобільними операторами, які зможуть надати оптимальні тарифи для пенсіонерів.


Щоб смартфони не перепродували

Як повідомляють ЗМІ, чиновники обдумують шляхи, щоб запобігти шахрайству, крадіжці та продажу смартфонів.


У Мінцифри планують «прив’язати» до конкретних абонентів гаджети, які отримають українці від 60 років у межах програми «єПідтримка». Це не дасть змогу продати телефон або передати його комусь іншому.

Про це розповів заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб в інтерв’ю dev.ua.


«Хтось захоче ж передавати ці смартфони. Але ми з мобільними операторами знайшли інший спосіб. І точно забезпечимо те, щоб бабуся чи дідусь не змогли передати свій смартфон комусь іншому», – зазначив він.


Посадовець каже, що сім-карта, наприклад, може бути прив’язана до IMEI телефону і зареєстрована на паспорт. Це має мінімізувати шахрайство.


«Мобільні оператори пропонують нам встановлення спеціального додатка, який дозволить контролювати незмінність користування пристроєм. Це один із підходів», – пояснив Вискуб.

219 views0 comments