• Хотинські вісті

Синоптики попереджають про грози, шквали і спекуЛипень почався зі спеки, а за нею прийдуть дощі та грози. Синоптики прогнозують, що попереду ще чимало жарких днів.


«Повітря розпечене, тому в грозах можливі сильні зливи та шквали, і навіть град з локальними смерчами. Спека охопить більшість областей... Дощі освіжать повітря лише у західному регіоні. Свіже повітря може прийти з 8–9 липня, якраз після Івана», – прогнозує Наталка Діденко.

Народний синоптик Леонід Горбань переконаний, що липень буде жарким. Із 5 по 11 число температура досягне +27...+32 градусів, потім прийде незначне її зниження. Зате в період з 16 по 23 липня повернеться спека до +30. До кінця місяця удень стовпчики термометрів триматимуться на рівні +24...+26 градусів.


Що стосується опадів, то липень буде достатньо сухим, вважає Л. Горбань. Дощі пройдуть на початку місяця, потім буде велика перерва (супроводжуватиметься спекою), яка закінчиться десь 20 числа.


За прогнозом Укргідрометцентру, середня місячна температура у липні передбачається +20...+25 (у горах +16...+17), що на 1–2 градуси вище середніх багаторічних значень.

Місячна кількість опадів очікується 36–95 мм, у Карпатському регіоні 104–165 мм, що у межах середніх значень.


16 views0 comments