• Хотинські вісті

Секрети фотографій з "вау-ефектом" або як зберегти яскраві моменти відпочинкуПоради фотографа


Ми живемо в час, коли в день створюється більше фото, ніж у XIX-му і XX-му століттях разом. А розміри фотоапарату зменшились від 50 кілограмів до 115 грамів. Але як отримати цікаві, незабутні світлини, які можна надіслати друзям, вставити в рамочку та опублікувати у соціальних мережах?


Хочу поділитись з вами деякими порадами, щоб фото з камер ваших телефонів викликали «вау-ефект». Адже правил успішного кадру – композиції, перспективи, світла, кольору – ніхто не відміняв. І поки на календарі ще літо, мова йде про фотографії з моря (річок та інших водойм).


Отож, щоб на наших фото не було «червоних шортів» на задньому плані, голих торсів і зівак:


1. Встаємо о 6-ій годині ранку (якщо вдалось побороти лінь), тепло закутуємось і йдемо на пляж із зібраними в сумці потрібними аксесуарами.


2. Вмикаємо в собі «слугу народу» і прибираємо місце зйомки від непотрібного сміття.


3. Не забуваємо про деталі (сліди та написи на піску, капелюшок з мушлями), це все доповнить ваші спогади.


4. Правильні ракурси – головне! Стаємо півоберта, трішки піднімаємо голову вверх і вперед, розправляємо плечі, можна навіть стати на носочки. У камеру дивитись не обов’язково. Іноді собою можна прикрити зайві деталі на задньому плані.

Якщо красиве небо: лінія горизонту внизу кадру; і навпаки! Коли небо світле, без хмар, то його в кадр не беремо. І хочу наголосити, що лінія горизонту не повинна пересікати шию.
5. Пробіжки, силуетні фото, вітер у волоссі – кадри, якими ще довго милуєшся після відпустки.


Щодо зйомки діток, проявляйте витримку. Фото за грою завжди цікавіші, ніж статичні! Хай дитина будує замок, ляє водичку, запускає повітряного змія з татусем, бешкетує, веселиться, збирає мушлі, а ви час від часу підбадьорюйте. Тоді «зловите» щирі емоції – лише встигай фіксувати! Точка зйомки (тримаємо телефон) на рівні дитини.
Останній пункт – обробка фото. Можна використовувати як «штатні» інструменти телефону, так і найрізноманітніші додатки. Я люблю Snapseed, PicsArt, в якому можна забрати навіть непотрібні деталі на фото.

Гарного всім відпочинку та чудових світлин!


Майя Вакарюк, фотограф,

с. Недобоївці.


73 views0 comments