• Хотинські вісті

Свято, яке об’єднує усіх, хто любить здоровий і активний спосіб життяУ суботу – День фізичної культури і спорту


Щорічно у другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту, започаткований у 1994 році. Це свято професіоналів і любителів спортивних занять: тренерів і викладачів фізкультури, спортсменів і вихованців профільних освітніх закладів, а також усіх людей, які ведуть здоровий спосіб життя.


Як відомо, рух – це життя, а заняття спортом та фізичною культурою – не лише запорука здоров’я, але й формування характеру, витривалості і сили духу, розкриття потенційних можливостей людини.


Проте у сучасному світі багато дорослих і дітей недостатньо рухаються, займаються спортом. А захоплення гаджетами замість рухливих ігор позначаються на здоров’ї молодого покоління. Особливо це стало актуально у періоди локдауну.


Тому нині, як ніколи, важливо приділяти увагу фізичній активності дітей, залучати їх до спорту. Відрадно, що можливості для цього є, як і висококваліфіковані тренери. Про це розмовляємо із директором Хотинської дитячо-юнацької спортивної школи Анатолієм Прядком.До речі, Анатолій Іванович 10 років працював тренером, понад 37 літ очолює цей заклад. Із тодішнім керівником відділу освіти Василем Боднарем вони дбали про розвиток Хотинської ДЮСШ у той непростий період, коли у нашому місті зводили великий і гарний спорткомплекс.


– Які секції нині діють у Хотинській дитячо-юнацькій спортивній школі? Де у громадах працюють її філії? – запитуємо у директора.


Анатолій Прядко розповідає:

– У спортшколі діють декілька секцій. Зокрема, легкої атлетики (тренер Іван Павлюк – майстер спорту, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту); гандболу для дівчат (тренер вищої категорії Ігор Кондратюк); футболу для хлопців (тренер Микола Шевчук).Відновлено відділення боксу для дівчат і хлопців (тренер майстер спорту Сабіна Новосад, яка наразі набирає учнів віком від 8 років).


Філії діють у:

  • Недобоївській громаді – баскетбол для дівчат (на базі Зарожанського НВК, тренер Валентин Дергач) та футбол для хлопців (тренер Анатолій Тирон);

  • Клішковецькій громаді – футбол для хлопців (на базі Клішковецького ОЗО ім. Каденюка, тренер Степан Галичанський);

  • Рукшинській громаді – теж футбол (на базі Рукшинської ЗОШ, тренер Олександр Гайсенюк).


Загалом у ДЮСШ нині займаються близько 320 юних спортсменів. Чимало з них гідно представляли Хотинщину та ставали призерами змагань різного рівня, зокрема вихованці Івана Павлюка, Ігоря Кондратюка та Олександра Гайсенюка. Звичайно, через епідемічні обмеження минулого року змагань було значно менше, ніж у допандемічні часи.


– А як змінилося життя спортшколи у час пандемії та карантину?


– Під час локдаунів, як і інші освітні заклади, ми були змушені переходити на дистанційне навчання. Тренери давали домашні завдання учням, ті виконували вправи, нерідко знімали це на відео і надсилали наставникам, щоб була змога онлайн контролювати процес. Адже дуже важливо не припиняти регулярні тренування.


Коли дозволяла епідемічна ситуація, займалися з дітьми на відкритому повітрі чи у залі, особливо це актуально для ігрових видів, де потрібна «зіграність» команди, взаємодія спортсменів.


Завдяки досвідченим, кваліфікованим тренерам попри все діти належно підготовлені, охоче займаються спортом.


Учнів Хотинської ДЮСШ запрошують на навчання у профільні спортивні освітні заклади. Наприклад, цього року дві гандболістки, вихованки Ігоря Кондратюка, вступили до Львівського училища фізкультури і спорту, а два футболісти, вихованці Олександра Гайсенюка – до Чернівецького ліцею обдарованих дітей.


У Хотинській ДЮСШ підтримують високий рівень фізичного виховання юного покоління, славні спортивні традиції, закладені ще ветеранами педагогічної ниви, зокрема Федором Литвинюком, котрий свого часу підготував багатьох спортсменів.


– Яка ситуація у спорткомплексі з матеріальною базою, умовами для занять?


– Необхідний спортінвентар є, а у малому залі нещодавно завершено капітальний ремонт.Завдяки міській раді та ініціативі міського голови Андрія Дранчука тут демонтували стару підлогу, облаштували сучасне синтетичне покриття, на якому значно краще займатися. Також пофарбовано стіни, панелі. Невдовзі завезуть волейбольні стійки та інше оснащення.


У нашому спорткомплексі можна проводити змагання різних рівнів. Сподіваємося лише, що цьому не завадять карантинні обмеження.


– Щиро зичимо усім спортсменам, учителям фізкультури і тренерам та їхнім вихованцям міцного здоров’я та нових звершень на славу Хотинщини!

32 views0 comments