• Хотинські вісті

Садять дерева, підтримують армію та переселенцівЗдавалося б, що війна відклала все інше на другий план. Але економічний фронт теж важливий. Кожен має виконувати свою роботу, долучатися до зміцнення країни. Представники однієї з наймирніших професій – лісники – не лише продовжують плекати ліси краю, а й садять молоді деревця, підтримують армію та вимушених переселенців.

У Міжнародний день лісів, який на усій планеті відзначають 21 березня, у Хотинському лісництві ДП "Сокирянське лісове господарство" розпочали посадку дуба звичайного.

– Наші працівники на ділянці 1 гектар почали висадку дуба звичайного. А загалом цього року плануємо посадити близько 42 тисяч сіянців на 11,7 гектара, – розповідає лісничий Хотинського лісництва Сергій Ткач. – Посадковий матеріал – якісний, із закритою кореневою системою. Тобто саджанці вирощені у теплицях у спеціальних ємкостях, з яких їх легко вийняти, не пошкоджуючи коріння. Для цього використовують спеціальну ґрунтову суміш з торфом та добривами, щоб деревця росли міцними. Також маємо достатню кількість сіянців із власних розсадників з відкритого ґрунту.


Запитуємо, чи не дасться взнаки посушлива погода? Адже снігу було небагато, та й дощів давно не випадало.


– Поки у ґрунті є волога, тож використовуємо кожну днину, щоб висадити якомога більше дубків. Якщо земля буде надто суха, то дуже важко робити ямки для посадки. Це і зараз нелегко, тож цим займаються переважно чоловіки, – пояснює Сергій Васильович.


Робота на ділянці кипить. Лісівники працюють, усвідомлюючи, що це для майбутніх поколінь. Збройні сили мужньо захищають країну й обов’язково здобудуть перемогу. А завдання усіх, хто не тримає в руках зброю, – забезпечити міцний тил і підтримувати економіку держави, щоб усе відбудувати.


Крім того, чимало лісівників Буковини долучилися до тероборони, кожне лісництво, у тому числі і Хотинське, надало вантажівки чи іншу техніку для армії, дрова для блокпостів.

Також посильно допомагають вимушеним переселенцям. Наприклад, в адмінбудівлях підприємства, що розташовані у Хотині, облаштували кімнати для людей, які мусили виїхати із зони бойових дій, полишивши свої домівки. Для цього придбали матраци, деяку побутову техніку, постільну білизну тощо. А місцеві працівники приносять овочі, продукти та консервацію для них, підтримують і морально.


Адже українці – тепер згуртовані, як ніколи. Тож перемога буде за нами!


20 views0 comments