• Хотинські вісті

Річниця ЦНАП: більше сотні послуг в одному місціІз нагоди 9-річчя з часу створення в Україні Центрів надання адміністративних послуг у ЦНАПі Хотинської міської ради відбулися урочистості для працівників та відвідувачів.


Із синьо-жовтими кульками, тортом та гарним настроєм зустріли такий професійний день народження спеціалісти ЦНАПУ. "Ювілейним" відвідувачам вручали невеличкі подарунки.


"А починалося усе із започаткування в Україні дозвільних офісів, що працювали за принципом відкритого вікна, де надавали до 10 послуг. Нині у ЦНАПах їх більше 800, деякі доступні онлайн", – розповіла Тетяна Волявська, начальниця відділу ЦНАП Хотинської міської ради.


За її словами, ЦНАП при міській раді відкрито 20.12.2019 року, тоді хотинчан обслуговували двоє працівників.


Нині ЦНАП Хотинської міської ради надає 107 послуг жителям усіх населених пунктів громади і не тільки. Наприклад, тут опрацьовують онлайн звернення із реєстрації чи закриття фізичної особи-підприємця через додаток "Дія" від мешканців Кельменців, Сокирян, Новодністровська та Хотина.


Дружний колектив ЦНАПу налічує 9 спеціалістів, зокрема працює одне віддалене робоче місце у Данківцях.


З початку року у ЦНАПі міської ради надали близько 9 тисяч адмінпослуг.


– Ми прагнемо розширювати спектр надання послуг у нашому ЦНАПі, щоб ще більше сервісів надавали людям в одному місці, щоб це було зручно для них і в комфортних умовах. Також плануємо, щоб у подальшому тут здійснювали реєстраційні дії з транспортними засобами, з видачі посвідчень водія, – зауважив Хотинський міський голова Андрій Дранчук.


Розпитуємо у начальниці відділу ЦНАП, які послуги нині найбільш затребувані серед жителів Хотинської громади?


– Найпопулярнішими є послуги з реєстрації місця проживання, соціального характеру (для надання житлової субсидії, різних видів державних соціальних допомог, пільг), реєстрації ФОП та нерухомого майна. Надано понад 830 довідок про склад зареєстрованих у житловому будинку осіб, – відповідає Тетяна Волявська.


Крім того, у кожному селі громади працюють діловоди, які здійснюють реєстрацію місця проживання, прийом документів видачу довідок, щоб сільчанам не доводилося для цього їхати у Хотин.


"Також запровадили нову послугу для власників паспортів у вигляді ID-картки: якщо у відвідувача немає при собі документів, але вони завантажені у застосунку "Дія", то через сканування спеціальнихQR-кодів їх буде завантажено у ЦНАП, вони надійдуть у форматі ПДФ-файлів. Тож ми прагнемо розвивати сервіс і надалі, надавати адмінпослуги на високому рівні", – наголосила Тетяна Волявська.37 views0 comments