• Хотинські вісті

Річниця загибелі «Академіка» – Леоніда Дергача


Чотири роки тому, 1 лютого 2017 року життя цього сокола навіки обірвав осколок ворожого «Граду» під час артилерійського масованого обстрілу російсько-окупаційними військами опорного пункту «Царська охота», поблизу Авдіївки.


Він полишив викладання права на юрфаку Чернівецького університету, свою юридичну клініку, відклав на потім написання докторської дисертації, щоби змінити навчальну аудиторію на окопи, де його студентами стали такі ж юнаки, але з автоматами в руках.


Він був доцентом, а став «Академіком» — саме це фронтове ім’я і майже звання, як виявилося, не потребує академічного захисту й написання безлічі паперів.

Пройшов Волноваху, Старогнатівку, Гранітне, промзону Авдіївки та інші загальновідомі тепер населені пункти Донеччини. Двічі був поранений та все одно повернувся на позиції.


...Кандидата юридичних наук, викладача Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леоніда Дергача призвали за частковою мобілізацією у 2015 році. Проходив службу у 72-ій ОМБр ім. Чорних Запорожців. По завершенню спецкурсу, отримав звання лейтенант. У 2016 році, коли була можливість звільнитись, уклав контракт і продовжив боронити Батьківщину.


Громадську відзнаку «Народний Герой України» та Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня були вручені його рідним у 2017 році.


На його честь сьогодні пролунав дзвін пам’яті у Чернівцях, жителі громади запалили лампадки та поставили квіти біля меморіальної дошки-стели загиблому Герою-земляку і на його могилі, учні Зарожанського НВК ушанували пам'ять про нього хвилиною мовчання біля меморіальної дошки, що на стіні навчального закладу, у сільській бібліотеці відбулися патріотичні читання поезії, присвяченої Леоніду Дергачу.


Наш спільний обов’язок берегти пам’ять про тих, хто віддав своє життя за мирне і чисте небо, ясне сонце над нашими головами. Слава Героям України!

19 views0 comments