• Хотинські вісті

Річний тариф на газ: основні переваги для споживачівОстанні два місяці ми платимо за газ за фіксованим тарифом. Адже в січні Кабмін постановою зарахував блакитне паливо до соціально значущих товарів, які не повинні дорожчати в період карантину, і встановив граничну ціну 6,99 грн за кубометр. Але вона діє до 1 квітня.


Що ж далі? Щоб уберегти споживачів від коливання цін, держава пропонує новий інтрумент газопостачальним організаціям річний тариф.


Отже, НАК “Нафтогаз України” на виконання доручення уряду завершила розробку ринкового рішення, яке зможе захистити населення від сезонних стрибків ціни на газ наступного опалювального сезону та від зростання цін, яке спостерігається через відновлення світової економіки, повідомляє Департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».


Із 1 травня держава запровадження річного тарифу, який визначає єдину ціну на газ протягом року. Усі постачальники газу побутовим споживачам до 25 квітня мають опублікувати на своїх вебсайтах ціну на газ для річного контракту.


Річний тариф буде надаватися за замовчуванням усіма газопостачальними компаніями, як це передбачено проектом рішення НКРЕКП. При цьому кожен споживач зможе змінювати річний тарифний план впродовж року на щомісячний, а також обрати послуги будь-якого іншого постачальника газу, пояснює Департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».


Які ж основні переваги отримають споживачі із впровадженням річного контракту? Редакція "Хотинських вістей" звернулася за коментарем до "Чернівцігаз Збут". Пресслужба компанії поінформувала:


І. Страховка від зростання цін

Передусім річний контракт – це страховка споживача від коливання цін. Ціни в нинішньому опалювальному сезоні стрімко зростали, викликаючи загальне невдоволення. Така ситуація склалася через стрімке зростання котирувань на європейських газових хабах після періоду вкрай низьких цін, які встановилися влітку 2020 року.

Користування річним контрактом дозволить мати одну ціну впродовж всього року.


ІІ. Прогноз витрат

Річний контракт дозволить українцям краще планувати свої витрати на житлово-комунальні послуги, а державі відповідно планувати витрати на субсидії та пільги вразливим категоріям споживачів.


ІІІ. Інвестиції у видобуток

Річний контракт на газ для видобувних компаній – це гарантія реалізації видобутого ресурсу. Видобувні компанії отримають ринкову ціну за свій ресурс і зможуть збільшити інвестиції у видобуток.


IV. Збереження звичних форматів розрахунку

Річний контракт не змінює порядок розрахунків споживачів за спожитий газ – щомісяця до 25 числа за попередній місяць.

V. Ринок залишається, як і можливість змінювати тариф та постачальника

Також важливо, що споживач зберігає право вибрати будь-який інший газовий тариф від будь-якого постачальника. Це буде сприяти розвитку здорової конкуренції між постачальниками, появи цікавих тарифних пропозицій на газ, зниження цін та поліпшення сервісу, – пояснили у пресслужбі "Чернівцігаз Збут".425 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/