• Хотинські вісті

Різдвяний піст: як потрібно провести ці 40 днів


Фото з вільних джерел

Різдвяний піст розпочинається 28 листопада і закінчується в ніч перед Різдвом 6 січня, триває сорок днів і тому називається в Церковному уставі Чотиридесятницею. А в народі кажуть «Пилипівка», тому що починається після дня пам’яті святого апостола Пилипа.


– Різдвяний піст встановлений, щоб до дня Різдва Христового віряни очистили себе покаянням, молитвою і постом, аби з чистим серцем, душею й тілом могли благоговійно зустріти Сина Божого, що з’явився у світ, – розповідає священник Свято-Дмитрівської церкви с. Поляна отець Афанасій.


– Започаткування Різдвяного посту, як і інших багатоденних постів, сягає давніх часів християнства. На соборі 1166 року, що відбувався при константинопольському патріархові Луці та візантійському імператорі Мануїлі, усім християнам було встановлено поститися перед великим святом Різдва Христового сорок днів, – додав священник.


Під час посту не вживають м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця, сир. Проте у «Пилипівку» дозволяється риба, олія й деколи вино, окрім понеділка, середи і п’ятниці.


– Постуючи тілесно, не можна забувати постити і духовно, адже без молитви і покаяння відмова від скоромного стає всього лише дієтою, – зазначає отець Афанасій. – У Різдвяний піст варто утриматися від гніву, злості, дратівливості, заздрості, брехні, засудження.

У цей період дуже важливо зберігати мир у сім’ї, родині, колективі, потрібно бути поблажливими до інших, робити більше добрих справ і допомагати тим, хто цього потребує, – наголошує священник.

10 views0 comments