• Хотинські вісті

Рятувальний "спецназ" відшліфовував навики порятунку людей на воді

Updated: Dec 3, 2020Навчання відбулися на березі Дністра

При порятунку життя людини важлива кожна секунда. Необхідні злагоджені дії рятувальників і медиків, а також – спецобладнання і техніка. Сьогодні по всій області відбуваються навчання спецслужб, фахівці відпрацьовують дії під час різних надзвичайних ситуацій: масштабних аварій, буревіїв, інших стихійних лих чи небезпечних обставин, що загрожують населенню та системам життєзабезпечення.


Такі тренування органів управління та сил цивільного захисту відбулися і на Хотинщині. Крім теоретичної частини, була й практична.


За легендою навчань, на Дністрі потрапили у біду двоє рибалок – провалилися під лід, один загинув. На місце події викликали водолазів, "швидку", рятувальників та поліцію.


Навики надання допомоги в таких випадках відточували на березі річки – в «Урочищі горішки», що в Атаках. Туди прибули: група водолазних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Чернівецькій області (так званий рятувальний "спецназ", зона обслуговування якого – усі водойми Чернівеччини), Хотинський районний сектор Управління ДСНС, бригада екстреної медичної допомоги, співробітники Хотинського відділення поліції. А координували їх діяльність керівництво Хотинської райдержадміністрації, представники районної комісії ТЕБ та НС.


Спочатку усі служби доповіли про послідовність своїх дій у такій надзвичайній ситуації, потім усе відпрацювали на практиці.Водолази спустили на воду катер і швидко витягнули з річки "рибалку", який нібито тонув. На березі фахівці надали першу допомогу і бригада "швидкої" відвезла "пацієнта". Потім водолаз знову занурювався, шукаючи "потопельника".
Також під час теоретичної частини здійснили перевірку практичних дій ланок при ліквідації надзвичайної ситуації пов’язаної з ускладненням погодних умов в осінньо-зимовий період.


Відповідно до змодельованої ситуації 27 листопада 2020 р. на західну частину України насуваються активні циклони. Циклон досягнув Чернівецької області, погодні умови значно погіршились, температура повітря становить від –13 до – 16˚С, вітер, хуртовини, сильний снігопад та ожеледь, унаслідок чого по всій території відбулися небезпечні події, зокрема пошкодження ліній електропередач, повалення дерев, пошкодження різних об'єктів, мостів, газопроводів...


Усі служби цивільного захисту перевірили свою готовність до дій у таких надзвичайних ситуаціях.


У ході тренувань перевірено швидкість і організованість оповіщення та збору учасників тренувань, правильність розрахунків і пропозицій. При цьому особливу увагу звернули на організацію роботи органів управління, правильність та вміння з’ясовувати завдання, оцінювати обстановку, приймати обґрунтовані рішення.


Відео та більше фото дивіться на сторінці "Хотинські вісті" у соцмережі фейсбук.

38 views0 comments