• Хотинські вісті

Руки та очі лікарів
З нагоди Міжнародного дня медсестер


– Лікар встановлює діагноз, призначає лікування, стежить за перебігом недуги пацієнта, а медсестра – це його руки. Бо виконує різноманітні маніпуляції, допомагає у веденні медичної документації, проводить щеплення та здійснює іншу роботу, – розповідає головна лікарка Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка. – А ще медсестра – очі лікаря. У тому сенсі, що разом з ним спостерігає за станом хворого. І в разі погіршення повідомляє про це, аби терміново вжити необхідні заходи.

Тож праця медсестер дуже важлива і необхідна для повноцінної діяльності будь-якого закладу охорони здоров‘я. В амбулаторіях та інших підрозділах Хотинського районного центру первинної медичної допомоги трудяться понад 100 медсестер та фельдшерів.

– Які особливості праці медсестер в нинішніх умовах?

– На Хотинщині зросла кількість недужих не лише на коронавірусну інфекцію, а й пневмонію: за місяць фіксуємо їх стільки ж, як практично за рік. Відтак збільшилося навантаження на сімейних лікарів та медсестер, – зазначила Тетяна Солодка.

В особливо складних умовах в останні місяці доводиться працювати колективу Колінковецької амбулаторії, адже Колінківці стали епіцентром коронавірусної інфекції.


Тетяна Солодка розповіла, що у цій амбулаторії особливою відповідальністю та фаховістю вирізняються медсестри Інна Кваснюк та Людмила Поперечна (на фото).


Коли чимало колег та односільчан захворіли, цим справді хоробрим жінкам і на думку не спадало залишити роботу. Вони сумлінно виконують професійні обов‘язки, адже сільчанам так потрібно у цей складний час надавати медичну допомогу, – сказала головна лікарка.

"У Хотинській амбулаторії з високим почуттям обов‘язку працюють медсестри Тетяна Кузнєцова, Наталія Кравецька, Тетяна Решетнік, Ірина Горяча, Ірина Корчинська. І в інших структурних підрозділах нашого центру є чимало медсестер, для яких професія стала сенсом їхнього трудового життя. І це не дивно, адже обирали спеціальність за покликом серця. Щиро вітаю усіх медсестер з професійним святом! Міцного здоров’я, сімейного благополуччя, прихильності долі, сил та наснаги у вашій важливій праці", – побажала Тетяна Солодка.


До цих побажань приєднується і колектив «Хотинських вістей».

21 views0 comments