• Хотинські вісті

Романтика зимової риболовлі


Зимова риболовля у розпалі! Порадами з любителям такої рибалки ділиться Сергій МИХАЙЛОВ з Хотина:


"Поговоримо про знаряддя і способи ловлі з льоду. Звичайно, ця тема не зацікавить бувалих професіоналів, але буде корисна тим, хто лише має намір займатись рибалкою з криги, і не знає з чого почати.


Одразу зауважу, заради збереження родинного бюджету не варто бігти в магазин і скуповувати усе поспіль. Попросіть знайомого чи друга узяти вас із собою на риболовлю, гадаю в нього знайдеться якась запасна вудка та елементарні принади. Спробуйте, поспостерігайте за діями інших, не соромтесь запитати, як і що правильно робити. Гадаю після першої рибалки стане зрозуміло: чи це «ваше», особливо, якщо потрапите на гарний кльов, то ви – заручник зимової рибалки назавжди.


Є в риболовлі з криги своя, якась особлива романтика, про яку можна багато розказувати, та краще раз відчути. Так склалось, принаймні у наших краях, що взимку переважно ловиться окунь і плотва, попадається і судак, інколи щука. Та на останню, здебільшого, «полюють» за допомогою жерлиць, де в якості наживки використовують мальок. Буває вдала риболовля і на «мирну» рибу, коли може клюнути як підлящик, так і короп вагою до 5 кг і більше.


Узимку застосовують спеціальні вудки, ківок, волосінь діаметром від 0,08 мм і більше, а в якості наживки – мормишку з декількома мотилями, чи «безмотилку» (мормишку, на яку можна ловити, не підсаджуючи мотиля). Популярна риболовля за допомогою балансирів чи бокоплавів, та спеціальних зимових блешень, де також використовується спеціальна вудка, волосінь діаметром від 0.2 мм, і на кінці волосіні – самий балансир чи бокоплав, що мають форму рибки, і відрізняються певною манерою коливання. От і всі премудрощі!


Зимова риболовля з ночівлею – для справжніх «профі»

Маловідомо, що є і зимова риболовля з ночівлею. Так, так! Саме з ночівлею! Це вже відпочинок для справжніх «профі» з міцним характером. Для цього необхідні спеціальна зимова палатка, яку можна застосовувати і вдень, коли, приміром, дме сильний вітер, та обігрівальний пристрій, що монтується всередині.

Якщо ж вирішили зайнятись зимовою риболовлею, то вам знадобиться бур – знаряддя для утворення лунок, зимовий ящик (чарівна скринька для зберігання скарбів: декілька вудок, набір різних мормишок, ківочки, балансири, можливо, блешні чи бокоплави, багор для вилову трофеїв, шумовка для збирання льоду з лунки).


Не слід забувати про безпеку поводження на льоду. А тому потрібно мати теплий одяг та взуття, шапку, рукавички, добре, якщо ви будете одягнені у рятувальний жилет та матимете із собою мотузку, щоб можна було нею скористатися у разі провалу під лід, спеціальні колючі пристрої, за допомогою яких можна зачепитись за кригу і вибратись. Пам‘ятайте: безпечною вважається крига товщиною від 7 см.


Усім вдалої риболовлі! З минулими та прийдешніми святами! Смачної куті, а на столі щоб були у сметані карасі!


5 views

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/