• Хотинські вісті

Розрили та залишили: будівництво кільцевої розв‘язки біля Хотина затягнулося на місяціЛюди обурюються і запитують: коли завершаться роботи?


Ще у жовтні на об‘їзній під Хотином зі сторони Чернівців розпочали облаштовувати транспортну розв’язку кільцевого типу. Вона розташована на перехресті дороги державного значення з вулицею Шевченка.


Тут розпочали масштабні роботи: зняли асфальт, заклали основу майбутнього «кільця». Однак осінь промайнула, ось уже й останній місяць зими, а роботи не завершено. І, схоже, з початку року взагалі призупинено...


Багато водіїв нарікають: «Уже пройшло більше чотирьох місяців. Дорогу розрили, розбили, рух транспортних засобів ускладнений. Коли припиниться цей хаос?».


Не один кермувальник, вирулюючи на цій ділянці дороги, що стала схожа на бездоріжжя, потрапляючи колесами у ями, чортихається і різними «способами» висловлює обурення.


У соцмережах теж обурюються: «Це жах. Не пройти, не проїхати. Гелікоптер треба, щоб перелетіти це кільце!».


До редакції з цього приводу звернулися читачі, які запитують: «Скільки коштів витрачено на облаштування кільцевої розв’язки та наскільки вона доцільна у цьому місці? Хіба немає інших автошляхів, де вкрай потрібний ремонт?». І просили довідатися, хто є замовником робіт і коли вони завершаться.Спочатку ми звернулися у Службу автомобільних доріг Чернівецької області. У пресслужбі організації відповіли, що вона не є замовником зазначених робіт.


Як стало відомо, замовником будівництва виступає ДП «Фінінпро». Тож редакція звернулася із інформаційним запитом до цього державного підприємства. Відповідь отримали досить оперативно. Публікуємо її:


«Державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проектів» (далі ДП «Фінінпро») розглянуло ваш запит №4 від 29.01.2021 р. щодо надання інформації про стан будівництва об’єкта розв’язки кільцевого типу на автомобільній дорозі загального користування державного значення Н-03 Житомир–Чернівці на ділянці км 310+752. За результатами розгляду повідомляємо наступне.


Пропозицію щодо влаштування вищезазначеної розв’язки кільцевого типу на автомобільній дорозі Н-03 Житомир–Чернівці надано Службою автомобільних доріг Чернівецької області через Державне агентство автомобільних доріг України.

Замовником будівництва виступає ДП «Фінінпро» в межах реалізації Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року №435.


За результатами цієї закупівлі переможцем визнано підрядну організацію ВАТ «Акелік Груп». Договір укладено 3.06.2020 року на суму 30 132 000,00 грн з ПДВ.


Зазначений об’єкт не завершено в повному обсязі через необхідність коригування проєктної документації.


Разом з тим повідомляємо, що об’єкти незавершеного будівництва будуть завершені в межах нової Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, затвердженої постановою КМУ від 21.12.2020 р. №1287.

З повагою

в.о. директора Олег Тарасюк».

* * *

Як зрозуміло з відповіді, отриманої від ДП «Фінінпро», вартість облаштування кільцевої розв‘язки під Хотином понад 30 мільйонів гривень. Однак, на жаль, достеменно так і невідомо, коли все ж завершать роботи?


1,415 views0 comments