• Хотинські вісті

Рожева мрія Херсонщини та рукотворне озеро із загадковою історією#МандруйУкраїною

Продовжуючи серію матеріалів про мандри рідною мальовничою країною, кореспонденти «Хотинських вістей» дедалі більше переконуються, яка багата і неповторна українська природа.

Доводить це і Кароліна Курачук з Рукшина, дівчина нещодавно повернулася з мандрів Півднем країни та охоче поділилася враженнями від побаченого.

Неповторне Мигійське радонове озеро

У другій половині ХХ століття на місці старого гранітного кар’єру з’явилося рукотворне озеро – радонове або радіоактивне. Утворилася водойма з небесно-блакитною водичкою поблизу села Мигія Первомайського району Миколаївської області, що неподалік річки Південний Буг.


Відомо, що тут видобували відкритим способом граніт, а коли запаси були вичерпані – закинутий кар’єр заповнився водою, яка має домішки радону. Звідси озеро й отримало свою назву.


Гіди, що супроводжують сюди групи туристів, та місцеві жителі розповідають про озеро безліч різних фактів, іноді неймовірних і суперечливих. Навіть про його глибину точаться суперечки, за різними даними вона сягає відмітки від 24 до 46 метрів. Також говорять про те, що кар’єр заповнився усього за одну ніч, а робітники, які пішли ввечері додому, залишивши знаряддя на дні котловану, вранці побачили вже водну гладь.


– Про радонове озеро знала давно, напевно ще з уроків географії, але ніяк не було можливості до нього поїхати. Цьогоріч організували сімейну поїздку на море, я одразу подивилася в інтернеті, що це озеро нам майже по дорозі, тож ми вирішили заїхати і досить легко його знайшли, – розповіла Кароліна. – Враження незабутні, надзвичайно гарно, коли там знаходишся – забуваєш про все, залишаєшся наодинці з природою і насолоджуєшся красою.


Дівчина поділилася, що карантин особливо і не вплинув на поїздку: «Навпаки, саме під час карантину багато людей зрозуміли, що подорожувати Україною – це класно! Тут справді є що побачити, тільки ми не приділяли цьому увагу раніше».

Рожеве, солене і гаряче озераМандрівка дівчини з родиною із самого початку була запланована не тільки щоб відпочити на морі, але й помандрувати. До списку включили ще Лемурійське, гаряче та гліцеринове озера. Адже кожне з них має свої корисні та цілющі властивості.


Особливо славиться серед туристів казкове Лемурійське (або рожеве) озеро, яке розташоване у селі Григорівка Чаплинського району, кілометрів за сто від Херсона. За однією з версій, це залишки доісторичного Лемурійського моря. Періодично вода у ньому відступає, і ви опиняєтесь на пляжі з рожевої солі – завдяки мікроорганізмам, які називають озерним планктоном, вони й створюють цей колір.


– Лемурійське озеро зачаровує рожевим кольором води, а замість піску на березі там сіль, – ділиться враженнями дівчина. – Сюди варто приїздити, тим більше, що ця сіль має цілющі властивості.

У цьому так званому «мертвому» озері вода настільки солена, що не дає тілу людини зануритися повністю під воду, а виштовхує назовні. Чимало людей сюди приїжджають для лікування хвороб шкіри, опорно-рухової системи, легень. Можна продовжувати цей список, але варто самому поїхати і відчути лікувальний ефект на собі, – радить мандрівниця.


– Накупавшись у солоному озері, ми вирішили навідатись і до гарячого джерела, яке знаходиться навпроти. Вода тут справді гаряченька… Я з першого разу і не наважилась зайти. Але потім звикаєш до температури, і тіло починає розслаблятись, – розповіла Кароліна.

Гліцеринове озеро розташоване за кілька кілометрів від Криму

У цьому озері вода навіть у найбільшу спеку залишається прохолодною, проте м’якою. Як розповіла дівчина, у неї приємно заходити.


– Користь гліцерину для шкіри перш за все у тому, що він зволожує її, покриваючи тонким шаром натуральних масел. Особливо всіх цікавить омолоджувальний ефект, адже саме з гліцерину виготовляють креми, маски для обличчя, – зазначила вона.

«У Щасливцеве здійснилася мрія мого дитинства»


Кароліна розповіла, що найбільше її вразив «Сафарі парк», який є у селі Щасливцеве Генічеського району Херсонської області.


– Такий «Сафарі парк» – це можливість поринути у світ дикої природи. Саме у Щасливцеве здійснилася мрія мого дитинства. Я народилася в рік Тигра за східним календарем і під знаком гороскопу – Лев, тож усім знайомим відома моя любов до цих тварин. Там є змога зайти в клітку до маленьких левенят і тигренят, погладити їх, побавитися і навіть погодувати. У ті хвилини була щаслива, немов дитина!


За її словами, тварини там перебувають у досить комфортних умовах, доглянуті та ситі, адже кожен з відвідувачів може погодувати їх самостійно, придбавши їжу на вході. Враження незабутні!


Наостанок дівчина поділилася: «Подорожуючи Україною, я щоразу відкриваю для себе її велич, красу та природне багатство. А коли наважуюсь на мандрівку, то радію, немов дитина, кожному новому місцю».

114 views0 comments