• Хотинські вісті

На майже два мільйони оштрафували роботодавця з Хотинщини


Бо не проіндексував заробітну платню 52 працівникам


Порушення в оплаті праці на підприємстві, що здійснює оптову торгівлю продуктами харчування, виявили головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області під час проведення інспекційного відвідування.

Товариство з обмеженою відповідальністю зареєстроване й працює у Хотинському районі.

Під час інспекційного відвідування, головні державні інспектори Держпраці, аналізуючи розрахункові відомості з нарахування заробітної плати за сім місяців минулого, 2017, року, встановили: роботодавець не нараховував і не виплачував індексацію заробітної плати, повідомляє Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Загалом індексація не нараховувалася і не виплачувалася 52 працівникам.

Це є порушенням законодавства про працю, зокрема статті 95 Кодексу законів про працю України - «Мінімальні заробітна плата. Індексація заробітної плати» та статті 33 Закону України «Про оплату праці» - «Індексація заробітної плати».

Згідно із нормами чинного трудового законодавства, за таке порушення на роботодавця накладається фінансова санкція у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого виявлено порушення, тобто 37 230 гривень.

Оскільки встановлено порушення щодо 52 осіб, то штрафна санкція, накладена на підприємство, становить суму у 1 935 960 гривень.

Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання області, що вони зобов’язані дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка є мінімальною державною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.

Джерело – Управління Держпраці у Чернівецькій області.

598 views0 comments